Hakan Ünsal, TFF başkanlığına göz kırptı

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Galatasaray'ın ve milli takımın eski futbolcusu Hakan Ünsal, görev verilmesi halinde federasyon başkanlığı için hazır olduğunu ifade etti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in geçtiğimiz hafta istifa etmesinin ardından haziran ayında yapılacak seçimlerde kimlerin aday olacağı merak konusu oldu.

Aktif olarak Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği başkanlığını yürüten Hakan Ünsal, Akşam'a verdiği demeçte bu görev için hazır olduğunu ima ederek şunları dile getirdi:

  • Dernekle ilgili toplantılarda bir araya geldiğimizde bu işe nasıl girebiliriz diye hep konuşmuştuk. Görev verilmesi halinde Türk futboluna katkıda bulunmaya hazırız. Dernek kültüründe de çok şeyler öğrendik, bu işlerin nasıl yürüdüğü analiz ettik. Yurt dışından kendimize örnekler aldık. Zaten mevcut hali hazırda bir kadromuz var, hepsi futbolun içinden gelen sorunları bilen ve ne yapılması gerektiğini anında çözebilecek isimler. Dikkat ederseniz Türk futbolunda ne zaman büyük başarılar yakalanmışsa bu başarıların altında hep biz varız. Teklif gelirse, kapımız çalınırsa biz hazırız. Sorunları biliyoruz, nasıl çözüleceğini de biliyoruz.

TPFD'den Türk futbolu için devrim: Mini transfer dönemi
Spor

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.