Kupa Röntgeni: Dün gece neler yaşandı?

BARLAS ATEŞLİ AA, GZT 11 DAKİKADA OKUNUR

▬ Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Akhisarspor'u 3-1 yenerek bu kulvardaki 18. şampiyonluğunu aldı ve kendisine ait Türkiye Kupası'nı en fazla kazanan takım rekorunu 18'e çıkardı.

▬ Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kariyerindeki 3. Türkiye Kupası'nı kazanarak bu kulvarda en çok şampiyonluk yaşayan teknik adamlar arasına girdi. Terim ayrıca teknik adamlık kariyerindeki 18. kupayı kaldırdı.

▬ Finalle birlikte 9 karşılaşmaya çıkan sarı kırmızılı ekip, şampiyonluk karşılığı olarak 18 milyon TL civarında bir kazanç elde etti.

▬ Akhisarspor kaptanı Güray Vural, maçın hakemi Suat Arslanboğa'nın yönetimini görülmemiş şekilde eleştirdi ve 'Allah onun belasını versin' dedi.

▬ Hakem Suat Arslanboğa'yı protesto eden Akhisarspor'da ödül törenine sadece kaleci Fatih Öztürk çıktı ancak o da kimsenin elini sıkmadan 'maçın adamı' ödülünü alarak geri döndü.

0.
0.
0.
0.
BARLAS ATEŞLİ GZT Editörü

GZT Spor Servisinin sorumlu editörü. Tarihte Bugün ve Aforizmalar köşesinin yanı sıra haftalık olarak yayınlanan Kadro Dışı isimli programın prodüktörlüğünü yapıyor. Barlas’a barlas.atesli@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.