Max Kruse'nin İstiklal Marşı hikayesi

MEHMET CEM ÇAKIR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Fenerbahçe’nin Alman futbolcusu Max Kruse, sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesabına yaptığı açıklamada "Buraya geldiğimde çok iyi karşılandım. Herkes bana çok iyi davrandı. İstiklal Marşı’nı okumamın nedeni ülkedeki insanlara saygı göstermek için" ifadelerinde bulundu.

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi konuk ettiği derbide İstiklal Marşı'nı okumasıyla herkesin takdirini kazanan Max Kruse, sarı-lacivertli ekibin YouTube hesabına açıklamalarda bulundu.

Max Kruse bu sezon 4 asist üretti.

Kruse ilk olarak şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe’ye gelmek benim için doğru bir karardı. Burada 3 ayımı geçirdikten sonra bunu söyleyebilirim. Buraya geldiğimde çok iyi karşılandım. Herkes bana çok iyi davrandı. Artık bu ülkenin bir parçasıyım. Türkiye’nin en büyük kulübünde oynuyorum."

Max Kruse bu sezon 623 dakika görev aldı.

İstiklal Marşı'nı okuyarak buradaki insanlara saygı göstermek istedim

İstiklal Marşı’nı okumasının ülkedeki insanlara saygı göstermek için yaptığını belirten Max Kruse, “Buradaki insanlara saygı göstermek istedim. Mili marşı öğrenmemin nedeni bu. Bu ülkenin ve burada yaşayan insanların bir parçası olmayı denedim. Buradaki insanlar çok iyi. Burada misafirperverlik Almanya’ya göre daha farklı. Almanya’da her şey başından sonuna kadar planlıdır. Burası biraz daha rahat. İnsanları da çok cana yakın. İstiklal Marşı’nın bir önceki milli arada Türkiye’nin maçını izlerken duydum. Odamda, 3-4 hafta içinde öğrendim. Zor oldu çünkü yeni bir ülkeye ve dile alışmak kolay değil. Özellikle de Milli Marşı’nı öğrenmek kolay değil. Denedim ve amacıma ulaştım” diye konuştu.