Ronaldo'dan Filistin'e Ramazan bağışı

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

▬ Cristiano Ronaldo, Ramazan'da kurulacak iftar sofraları için Filistin'e 1.5 milyon dolar bağışladı.

▬ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl katıldığı GZT'nin canlı yayında Portekizli futbolcunun saha dışındaki insani karakterine dikkati çekmiş ve Filistin konusundaki duruşunu takdir etmişti.

▬ Yıldız oyuncu, 2014 yılında yine bir Ramazan ayında Filistin'e 2 milyon dolarlık yardımda bulunmuştu.

▬ Filistin ve Suriye konularındaki hassaslığı ve cömertliğiyle gönüllerde taht kuran 34 yaşındaki oyuncu, bölge halklarının kahramanı konumunda.

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo, Ramazan vesilesiyle Filistin’e bir kez daha kucak açarak gönülleri fethetti.

Portekizli futbolcu, Filistin’de Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kurulması için 1.5 milyon dolar bağışladı. Daha önce de Filistin’e çok sayıda yardımda bulunan tecrübeli yıldız, bölge halkının kahramanı oldu.

Cristiano Ronaldo ödül töreninde gazetecilere gülümsüyor.

Ronaldo'dan Filistin'e Ramazan bağışı
Cristiano Ronaldo, Ramazan'da kurulacak iftar sofraları için Filistin'e 1.5 milyon dolar bağışladı. Yıldız oyuncu, 2014 yılında yine bir Ramazan ayında Filistin'e 2 milyon dolarlık yardımda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl katıldığı GZT'nin canlı yayında Portekizli futbolcunun saha dışındaki insani karakterine dikkati çekmiş ve Filistin konusundaki duruşunu takdir etmişti. Filistin ve Suriye konularındaki hassaslığı ve cömertliğiyle gönüllerde taht kuran 34 yaşındaki oyuncu, bölge halklarının kahramanı konumunda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ronaldo'ya övgü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl katıldığı GZT'nin canlı yayında Portekizli futbolcunun saha dışındaki insani karakterine dikkati çekmiş ve Filistin konusundaki duruşunu takdir etmişti.

  • "Ronaldo’ya hayranım. Messi mi Ronaldo mu dersen, hakikatten Ronaldo’yu çok daha farklı görüyorum. Hele hele Filistin meselesindeki karakteri. Bunlar çok önemli. Onun için alkışlıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Messi-Ronaldo kıyaslaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ronaldo'ya hayranım. 'Messi mi Ronaldo mu' derseniz hakikaten Ronaldo'yu çok daha farklı görüyorum. Karakteri, inancı hele hele Filistin meselesindeki karakteri bunlar çok önemli.


Suriyeli çocukları unutmamıştı

Cristiano Ronaldo, Suriye'de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmamış ve 2016 yılında "Save the Children" adlı sivil toplum örgütü aracılığıyla bir video paylaşmıştı.

  • "Merhaba. Bu mesajım Suriye’deki çocuklar için... Çok fazla acı çektiğinizi biliyorum. Ben ünlü bir futbolcuyum ama gerçek kahramanlar sizlersiniz. Umudunuzu kaybetmeyin. Tüm dünya sizinle. Sizi önemsiyoruz. Yanınızdayım."

Ronaldo'dan Suriyeli çocuklara anlamlı mesaj!
Real Madrid'de forma giyen yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda Suriyeli savaş mağduru çocuklara destek mesajı gönderdi.

0. 2012 | Geliri Filistinli çocuklara verilsin diye Altın Ayakkabı ödülünü açık arttırmada satmıştı.
0. 2013 | İsrail ile Portekiz arasında oynanan maçta formasını rakip oyuncuya vermemişti.
0. 2014 | Ramazan’da kurulacak iftar sofraları için 2 milyon dolar bağışlamıştı...
0. 2015 | Annesini ve babasını teröre kurban veren 3 yaşındaki Filistinli Haydar Mustafa’nın kendisiyle tanışma hayalini gerçekleştirmişti...
0. 2015 | Suriyeli sığınmacı minik Osama Abdul Mohsen ile maça çıkmıştı...
0.