Voleybolda Şampiyonlar Kupası Galatasaray'ın

MEHMET CEM ÇAKIR DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında, 2018-2019 sezonu Efeler Ligi şampiyonu Fenerbahçe HDI Sigorta ile AXA Sigorta Kupa Voley finalisti Galatasaray HDI Sigorta karşılaştı.Türkiye Voleybol Federasyonu Başkent Voleybol Salonu'nda oynanan müsabakayı Galatasaray HDI Sigorta 3-2 kazanarak Spor Toto Şampiyonlar Kupası'nın sahibi oldu.

Voleybolda, Spor Toto Erkekler Şampiyonlar Kupası'nı geçen sezonun Efeler Ligi şampiyonu Fenerbahçe HDI Sigorta'yı 3-2 mağlup eden Kupa Voley finalisti Galatasaray HDI Sigorta kazandı.

Karşılaşma 134 dakika sürdü.

İlk set karşılıklı hatalar, bloklar ve ataklardaki eşitlikle başladı. Galatasaray HDI Sigorta, Burutay’ın etkili servisleri ve oyunuyla sayı farkını açmaya çalıştı. Sarı lacivertliler etkili blok yapsa da hücumda yapılan basit hatalarla sonucu ilk seti 25-23 kaybetti. ve mücadeleye 1-0 geride başladı.

2. sette Fenerbahçe HDI Sigorta akıllı hücumlar yaparken, sarı kırmızılı takım defans, manşet ve blokta hatalar yaptı. Fenerbahçe HDI Sigorta, hücum opsiyonlarını iyi kullanarak rakibin blok-defans yerleşimine izin vermeyerek bu seti 25-16 kazandı ve maçta durumu 1-1’e getirdi.

Mücadeleyi 4 bin 250 biletli seyirci izledi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, üçüncü sete, ikinci setteki oyun üstünlüğünü sürdürerek başladı. Atak ve blokta rakibine üstünlük kurdu. Galatasaray HDI Sigorta’da köşe oyuncuları sayı üretemeyince Fenerbahçe HDI Sigorta etkili hücumlarıyla sayı farkını artırdı ve seti 25-22 kazanarak maçta 2-1 üstünlüğü yakaladı.

“En Değerli Oyuncu” Burutay Subaşı’ seçildi.

4. sete sarı kırmızılı ekip iyi başladı. Defansta ve blokta toparlanan Galatasaray HDI Sigorta hücumda da sayı üretti. Karşılıklı sayılarla geçen setin son bölümü büyük çekişmeye sahne oldu. Galatasaray HDI Sigorta kritik anlarda hata yapmadı ve seti 25-23 kazandı ve maçı final setine taşıdı: 2-2.

Galatasaray, Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Final setine sarı kırmızılı takım etkili başladı. Üst üste sayılar bulan Galatasaray HDI Sigorta’da Selçuk’un Venno ısrarı, pasör çaprazını oldukça yordu.

Burutay Subaşı’nın etkili hücum ve servisiyle sarı kırmızılı takım farkı açtı ve 13-6 üstünlüğü ele geçirdi. Galatasaray seti 15-6 maçı da 3-2 kazanarak kupanın sahibi oldu.