Android telefonlarda hotspot nasıl açılır nasıl kapatılır?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

iPhone'larda olduğu gibi Android telefonlarda da hotspot yani mobil internet paylaşımını hızlı şekilde açıp kapatabilmek mümkün. Peki ama Android cihazlarda hotspot paylaşımı nasıl açılır ya da kapatılır? Ayrıntılar rehberimizde:

En basit açıklamasıyla akıllı telefon ya da tabletlerdeki mobil internetin farklı cihazlarla paylaşılmasına 'hotspot' deniyor. Böylece aslında birden fazla cihaz tek bir telefon hattı üzerinden internet bağlantısına kavuşmuş oluyor. Evet; aslında hotspot, farklı tanımlamalar için de kullanılıyor ama bizim haberimizdeki konusu tam olarak bu.

iPhone'larda hotspot nasıl açılır nasıl kapatılır?
Teknoloji

Android telefonlarda mobil internet bağlantısını paylaşmak için öncelikle Ayarlar üzerinden Kablosuz bağlantı ve ağlar kısmına erişmek gerekiyor.

Android telefonlarda hotspot nasıl açılır ve kapatılır?

Android telefonlarda hotspot açmak ve kapatmak az önce bahsettiğimiz gibi gayet basit. Ancak bu noktada Android telefon üreticilerinin farklı arayüzlerine göre bazı değişiklikler olabiliyor. Ancak yine de bu seçenek hemen hemen aynı menü altına konumlandırılıyor.

Daha sonrasında Bağlantı paylaşımı ve mobil ortak erişim noktası üzerinden erişimi açmak ya da kapatmak yeterli.

Hotspot açmak ya da kapatmak için öncelikle Ayarlar üzerinden Kablosuz Bağlantı ve Ağlar kısmına erişmek gerekiyor. Daha sonrasında burada bağlantı paylaşımı ve mobil ortak erişim noktası seçeneğine erişmek şart.

Daha sonrasında seçenek onaylandığında zaten işlem tamamlanmış oluyor. Ancak, bu noktada küçük bir hatırlatma yapmakta yarar var. Yeni yılda 15 Ocak itibariyle internet paylaşımının 2 GB üzerine çıkması durumunda 9 TL'lik ek fatura dönemi başlıyor. Ayrıntılar aşağıdaki haberimizde mevcut:

Mobil internet paylaşımı ücretli oluyor
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.