Google Chrome'un mobildeki sekme görünümü ızgara moduna geçiyor

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Google Chrome'un hem Android hem de iOS versiyonu sekmeleri şu ana kadar arka arkaya diziyordu. Ancak şu anda Android'de ızgara görünümü test ediliyor. Ayrıntılar haberimizde:

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de çok büyük bir başarı elde eden Google Chrome, şu anda en fazla tercih edilen webtarayıcı olma özelliği taşıyor. Uygulamada varsayılan özelliklere ek olarak uzantı desteği büyük önem taşıyor. Zira bu sayede yepyeni özellikler kazanmış oluyor.

Rehber: Google Chrome için en iyi 5 işlevsel uzantı!
Teknoloji

Google Chrome'un sekme görünümü sağdaki gibi bir arayüz sunuyor.

Sekmeler ızgara görünümüne geçiyor

Geçtiğimiz hafta SekmeÖnizleme özelliğiyle konuşulan Google Chrome, bu hafta ise mobilde yeni bir sekme özelliğiyle gündeme geliyor. Değiştiren yeni sistem, sekmelerin alt alta dizilmesi yerine yan yana ızgara şeklinde gözükmesini sağlıyor.

Google Chrome'a Sekme Önizleme özelliği geliyor
Teknoloji

Şimdilik Androiduygulaması için test edilen bu özelliğin daha sonrasında iOS'ta da hayata geçirilmesi bekleniyor. Bu görünümde aslında sekmelerin içerikleri daha net ayırtedilebiliyor. Üstelik sekmeleri kapatma ve arka planda bırakma gibi detaylar da çok daha kolay hale geliyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.