HTC marka hakkını satabilir

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

HTC'nin marka hakkını satabileceği konuşuluyor. Hatta şu anda Lava, Micromax ve Karbonn şirketleriyle görüşmeler sürüyor. Ayrıntılar haberimizde:

HTC yıllardır maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Gitti gidecek derken bir şekilde ayakta kalmayı başaran şirket, yakında marka haklarını tamamen devredebilir. Yani aslında Tayvanlı şirket zamanında Nokia ve BlackBerry'nin yaptığını yapabilir.

HTC'nin haklarını satmasıyla artık akıllı telefon üretiminden tamamen çekilmesi söz konusu.

İsmi geçen üç farklı şirket var

Şu ana kadar HTC'nin satılabileceği hakkında bir dizi haber yayınlandı. Fakat ilk kez bu kadar yüksek sesle dile getiriliyor. Hatta Lava, Micromax ve Karbonn gibi şirketlerle görüşmeler yapıldığı biliniyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi görüşmeler aslında gizli kapılar ardında yapılıyor. Dolayısıyla çok fazla bilgi sızmıyor. Ancak yine de üretim ve dağıtım gibi işlerin satın alan şirket tarafından yapılacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra HTC'nin artık sadece 'tasarım' kısmına müdahale edeceği tahmin ediliyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.