Huawei P30 Pro'nun performans rakamları ortaya çıktı

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Mart sonunda tanıtılacak olan yeni tepe seviyesi Huawei P30 Pro'nun AnTuTu ve GeekBench testleri yayınlandı. Puanlar ve telefonun bilinen teknik ayrıntıları haberimizde:

Geçen yıl P20 ailesiyle kamera konusunda çığır açan Huawei, aynı başarıyı P30 serisinde de devam ettirmek istiyor. Yayınlanan tek bir fotoğraf aslında yeni telefonun kamera performansı hakkında fikir veriyor. Fakat bir yandan telefonun diğer bileşenleriyle alakalı bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor.

Huawei P30 Pro'nun yeni detayları ortaya çıktı
Teknoloji

AnTuTu'daki puan ise toplamda 286152.

Huawei P30 Pro'nun GeekBench'te tek ve çift çekirdekte aldığı puanlar bu şekilde.

P30 Pro, son olarak AnTuTu ve GeekBench testlerinde görüldü. AnTuTu'da toplam puan 286152.
GeekBench'te ise tek çekirdekte 3289 puan alan telefon, çift çekirdekte ise puanı 9817'ye çıkarmayı başarıyor. Bu rakamlar birçok kişi için pek de anlam ifade etmiyor. Fakat performans konusunda çeşitli ipuçları verdikleri aşikar.

Huawei P30 Pro'ya ait olduğu söylenen görsel bu şekilde. Telefonun arkasındaki dört kamera ve öndeki kameranın minik çentiği ilk dikkat çeken detaylar arasında.n

Huawei P30 Pro teknik özellikleri

Huawei P30 Pro ile ilgili şu ana kadar çok fazla ayrıntı ortaya çıkmış durumda. Kirin 980 yonga seti, 2340 x 1080 piksel çözünürlüklü ekran, 128 GB / 256 GB dahili depolama alanı ve 8 GB RAM detaylar arasında.

Arkada 40 MP'lik önde ise 32 MP'lik kameralar yer alıyor. Tabii arka kamerada derinlik algılama ve yakınlaştırma özelliği ön planda tutuluyor. Zaten geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkan Ay fotoğrafından da bunu görmüştük.

Huawei P30 ile çekilen ilk fotoğraf paylaşıldı
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.