Huawei, planlı ilerliyor: '2 yıllık hedef belirlendi'

NAZİF MENTEŞ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Çin’in yükselen teknoloji değeri konumunda yer alan Huawei, hakkındaki tüm olumsuz ‘güvenlik iddialarına’ rağmen akıllı telefon pazarındaki iddiasını devam ettiriyor. Şirket, 2019 ve 2020 hedeflerini şimdiden somutlaştırdı…

Akıllı telefon pazarında ortaya koyduğu yükselişle Apple başta olmak üzere birçok şirkete parmak ısırtan Huawei, 2018 yılı boyunca sattığı akıllı telefonlarla ciddi rekorlar kırmayı başarmıştı. Adet bazlı satışta Apple ve Samsung gibi devleri bile ‘arkasına bakmaya’ mecbur bırakan Huawei, bu yıl ve önümüzdeki yıl için belirlediği hedeflerle Apple’ın tahtına göz dikmiş durumda.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, şirketin 2019 ve 2020’yi başarılı bir biçimde geçireceği konusunda oldukça umutlu.

Huawei, Apple ve Samsung’un ardından üçüncü sırada

Skandallar, güvenlik problemleri ve sürekli açılan davalarla zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyebileceğimiz Huawei, masa başından sıyrılıp ürün kalitesine odaklandığında dünyanın en iddialı markalarından biri konumuna erişebiliyor. Dünya genelinde en fazla satış yapan akıllı telefon markaları listesinde Samsung’un liderliği, Apple’ın ikinciliği devam ederken Huawei; başarılı, uygun fiyatlı ve görece daha verimli akıllı telefonlarıyla Apple’ın başını ağrıtacak gibi görünüyor.

Apple’ın tahtına göz diken Huawei, dünyanın en çok satış yapan akıllı telefon markaları sıralamasında 2.liği hedefliyor.

‘Rusya’da Samsung’u geçmişti’

Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin yaptığı açıklamayla kesinleşen şirket planları, 2019 yılı boyunca 250 milyon akıllı telefon satmayı önceliyor. 2020 için 300 milyona çıkacak olan sayı, Huawei’nin Samsung ve Apple arasına oldukça hızlı bir ilerlemeyle dahil olabileceğini gösteriyor.

Huawei, güvenlik ve casusluk temelli iddialar dolayısıyla 2018’i ‘zorlayıcı bir yıl’ olarak hatırlayacak.

Son olarak Rusya’da Samsung’u geçmeyi başaran Huawei, bu sürekliliğini dünya geneline adapte etmek konusunda da ısrarcı…

Huawei, performans modunu tüm kullanıcılar için aktif ediyor
Teknoloji

NAZİF MENTEŞ GZT Editörü

GZT.com'da Teknoloji Editörü olarak görev yapıyor. Her hafta 1 canlı yayın, 2 de program yapan editör, araştırma ve detaylı analizler konusunda iddialı. Nazif'e "nazif.mentes@gzt.com" adresinden ulaşabilirsiniz.