Instagram'da hikâye bildirimleri nasıl aktif edilir?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Instagram'da hiçbir anını kaçırmak istemediğiniz kişilerin hikâye bildirimlerini açıp, paylaşım yaptıklarında bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Geçen yıl Eylül'de yayınlanan rapora göre aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyonu aştığı Instagram, hikâyeler özelliklerini güncellemeye devam ediyor. Her yeni sürümle birlikte daha renkli ve eğlenceli hikâyeler oluşturmaya fırsat veren platform, takip edilen kişilere dair hiçbir detayı kaçırmak istemeyenlere de fırsatlar sunuyor.

Instagram hikayelerine etiket nasıl eklenir?
Teknoloji

Instagram hikâyeleri bilgisayardan nasıl izlenir?
Teknoloji

Normalde takip edilen kişilerin bildirimlerini aktif edip paylaşım yaptıklarında bildirim gelmesi sağlanabiliyor. Ancak bunu benzer şekilde hikâyeler için de uygulayabilmek mümkün. Böylece anlık paylaşımlar da gözden kaçmıyor. Elbette birçok kişi için bu sistem kullanıldığında - özellikle de sık hikâye paylaşımı yapan kişiler - kilit ekranınız bildirimlerle dolabiliyor. Ancak yine de hiçbir detayı es geçmemek isteyenler olabiliyor. : )

Instagram hikâyelerimi kimler izledi?
Teknoloji

Instagram'da hikâyelerin bildirimleri nasıl aktif edilir?

Instagram'da hikâyeler bölümünde gönderi bildirimlerini aktif etmek için ilk etapta alt seçenekler üzerinden Hikaye Bildirimlerini Aç düğmesine tıklamak gerekiyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Instagram'da hikâye bildirimini aktif etmek istediğiniz kişinin profiline girip sağ üstteki ek seçeneklerine erişmeniz gerekiyor.

İkinci aşamada ise paylaşım yapıldığında otomatik olarak bildirim geliyor.

Daha sonrasında açılan menü üzerinden 'Hikâye Bildirimlerini Aç' düğmesine tıklamak yeterli.

Ardından hikâye bildirimleri aktif edilen kişi herhangi bir paylaşım yaptığında otomatik olarak ".... kendi hikâyesine ekleme yaptı" şeklinde bildirim geliyor.

Hepsi bu kadar. : )

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.