iPhone ve iPad'de otomatik uygulama indirme nasıl devre dışı bırakılır?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Hem iPhone hem de iPad'lerdeki uygulamalar otomatik olarak uygulamaları güncelliyor. Ancak isteyen kullanıcılar küçük birkaç adımda bu ayarı değiştirerek otomatik indirmeyi devre dışı bırakabiliyor. Ayrıntılar haberimizde:

iPhone ve iPad'lerde otomatik inen uygulamalar kullanıcılar için zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Özellikle mobil internet bağlantısıyla güncellenen uygulamalar kotayı tamamen bitirebiliyor.

Ya da bazı kişiler uygulamaların yeni sürümlerine geçiş yapmıyor. Otomatikgüncelleme aslında bu açıdan da bir dezavantaj oluşturuyor. Ama çözüm yöntemi aslında gayet basit.

iPhone kulaklıklarının gizli kalmış 10 özelliği
Teknoloji

iPhone ve iPad'de otomatik uygulama indirme nasıl devre dışı bırakılır?

iPhone ya da iPad'lerde otomatik güncellemeyi kapatmak için ilk etapta Ayarlar üzerinden iTunes ve App Store bölümüne erişmek gerekiyor.

iPhone veya iPad'lerde uygulamaların otomatik güncellemesini devre ışı bırakmak için öncelikle Ayarlar menüsüne erişip iTunes ve App Store bölümüne tıklamak gerekiyor.

Bir sonraki aşamada ise iTunes ve App Store'da 'Güncellemeler' bölümündeki onay düğmesini kaldırmak yeterli. Aslında hepsi bu kadar basit.

Burada en altta yer alan Güncellemeler bölümündeki onayı kaldırmanız yeterli. Ardından hiçbir uygulama otomatik olarak güncellenmiyor.

Hepsi bu kadar.

İşinize yarayabilecek rehberler:

iPhone'larda bataryayı en fazla hangi uygulamalar kullanıyor?
iPhone'lardaki AirDrop özelliği ne işe yarar?
iPhone'larda ekranı aşağı kaydırma özelliği aslında ne işe yarıyor?
iPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?
iPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.