iPhone ve iPad'de satın alma geçmişi nasıl görüntülenir?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

iPhone ve iPad'lerde App Store üzerinden satın alma geçmişini görüp, uygulamalara tekrardan erişmek mümkün hale geliyor. Ayrıntılar haberimizde:

Hem iPhone hem de iPad'ler için App Store'dan satın alınan uygulamalar basit bir şekilde görülebiliyor. Uygulama ismi unutulsa bile 'satın alma geçmişi' üzerinden detaylara erişilebiliyor.

iPhone'lardaki 'AirDrop' özelliği ne işe yarar?
Teknoloji

Hesap bölümünde üst kısımdan 'Satın Alınanlar' sayesinde uygulamalara erişilebiliyor.

iPhone ve iPad'de satın alınan uygulamalar nasıl bulunur?

Bunun için dört aşamayı izlemek gerekiyor. Öncelikle App Store'a giriş yapmak şart. Daha sonra Güncellemeler bölümünden sağ üstte yer alan isim ya da profil simgesine dokunun. Ardından Satın Alınmış bölümünden tüm uygulamalara erişilebiliyor. Burada Aile Paylaşımı hesabındaysanız 'Satın Almalarım' düğmesine de tıklayabilirsiniz.

Sağdaki bulut simgesine tıklandığında eski uygulamalar kolayca indirilebiliyor.

Artık en son satın alımlara bakabilir ve belirli bir uygulamayı aramak için en üst kısımda yer alan arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Bir uygulamayı indirmek için uygulama adının yanındaki bulutsimgesine tıklamanız yeterli.

iPhone'larda bataryayı en fazla hangi uygulamalar kullanıyor?
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.