iPhone ve iPad'lerde Wi-Fi arama nasıl etkinleştirilir?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

iPhone ve iPad'lerde Wi-Fi arama özelliğini etkinleştirip hücresel kapsama alanının daraldığı durumlarda telefon görüşmelerini çok daha kaliteli hale getirebilmek mümkün.

Wi-Fi araması, iPhone ve iPad'lerde herhangi bir hücresel bağlantı bulunmadığında telefon görüşmesi yapmayı sağlayan kullanışlı bir özellik. Peki ama bu özelliği etkinleştirmek için ne yapmak gerekiyor?

iPhone ve iPad'lerde Wi-Fi arama nasıl etkinleştirilir?
Wi-Fi araması için öncelikle Ayarlar bölümü üzerinden Telefon'a ve sonra da Wi-Fi ile Arama bölümüne tıklamak gerekiyor.

Bu adımlar iPhone ve iPad'te hemen hemen aynı. Öncelikle Ayarlar > Telefon > bölümüne erişmek gerekiyor.

Bu iPhone'da Wi-Fi ile Arama seçeneğiyle bu ayar aktif edilebiliyor.

Daha sonrasında Bu iPhone'da Wi-Fi ile Arama bölümüne girip ayarı aktif etmek şart.

Wi-Fi ile Arama etkinleştirilmesi için son aşamada onay vermek gerekiyor.

Elbette bunun için bir onaylama da gerekiyor. Aslında tüm işlem bu kadar, bu basit yöntem sayesinde iPhone ve iPad'lerde Wi-Fi arama özelliği kolayca etkinleştirilebiliyor.

Peki ama bu ayar tam olarak ne anlama geliyor?
Apple Wi-Fi ile arama özelliği, özellikle telefonun az çektiği durumlarda devreye giriyor.

Apple, bu özelliği "Wi-Fi ile Arama özelliği, hücresel kapsama alanının çok dar olduğu veya hiç bulunmadığı yerlerde Wi-Fi bağlantınız varsa telefon araması yapmanıza veya almanıza olanak sağlar. Wi-Fi ile Arama'yı kullanarak nasıl sesli arama yapacağınızı öğrenin." şeklinde tanımlıyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.