Opera, reklam engellemeyi bildirim ekranından kapatma imkanı sunuyor

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Android'de güncellenen Opera, reklam engellemeyi hızlıca kapatmayı sağlayan özel bir seçenek barındırıyor. Ayrıntılar haberimizde:

İnternet sitelerinde aniden açılan ve otomatik oynayan reklamlar kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Bu sebeple son yıllarda mobil web tarayıcıların birçoğunda 'reklam engelleme' özelliği sunuluyor. Ancak bazı sadık kullanıcılar, yakından takip ettikleri web sayfalarının reklamlarını engellemek istemiyor. İşte bu noktada ise Opera'nın yeni çözümü devreye giriyor.

En yeni Opera sürümü sayesinde Android'de reklam engelleme özelliği bildirim ekranı üzerinden kısa süreli pasif hale getirilebiliyor.

Reklam engelleme anlık kapatılabiliyor

Yeni özellik kısaca reklam engellemeyi hızla kapatmayı sağlayan yeni bir seçenek sunuyor. Böylece desteklemek istenen web sayfalarının reklamları engellenmemiş oluyor. Ancak bu seçimin çok hızlı şekilde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde reklamengellenmiş şekilde web sayfası yüklenmiş oluyor. Ancak yine de bildirim ekranı üzerinden yer alan 'Exclude from ad blocking' seçeneğiyle web sayfaları engellemenin dışında tutulabiliyor.

Yeni Operagüncellemesi resim içinde resim özelliğiyle birlikte videoları minikbirpencerede oynatmayı sağlıyor.

Opera (Android)

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.