WeChat havalimanlarında check-in yapmaya imkan tanıyor

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Toplamda 1.1 milyar kişinin kullandığı WeChat, güncellemeyle yepyeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sosyal ağa bu kez de havalimanlarında check-in yapmayı sağlayan öözellik eklendi.

Sosyal ağlar artık eskiye oranla çok daha fazla özellik sunuyor. Bunlar arasında görüntülü görüşme de var; nakit para transferi de. Üstelik her güncelleme Facebook, Twitter ve Instagram benzeri uygulamalara yeni özellikler ekliyor. Tabii Çin'in en büyük sosyal ağı WeChat için de benzer durum geçerli.

Havaalanında kurulan noktalar üzerinden WeChat aracılığıyla check-in yapmak mümkün oluyor.

İşlemleri hızlandırıyor

WeChat'e son eklenen özellik, havalimanlarında check-in yapmaya kadar götürüyor. Böylece sayede işler daha da kolaylaşıyor. Yani havayolu şirketinin web sitesine / mobil uygulamasına giriş yapmadan doğrudan sosyal ağ üzerinden bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

WeChat'in kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Şu anda 1.1 milyarı aşkın kullanıcı olan platform, son birkaç yılda aktif kullanıcı kitlesini önemli oranda artırmayı başardı.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.