WhatsApp'tan gelen konum Yandex Maps ile nasıl açılır?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

WhatsApp'tan gelen herhangi bir konumu Yandex Maps ile açıp, kolayca yol haritası oluşturabilmek mümkün. İşte WhatsApp'tan gelen konumu Yandex Maps ile açma yöntemi...

Aylık 1.3 milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla en fazla tercih edilen mobil uygulamalardan biri olan WhatsApp, birkaç sene önceye oranla çok daha fazla özellik barındırıyor. Sesli / görüntülü arama, metin biçimlendirme ve fotoğrafları albüm şeklinde görüntüleme gibi ek detaylar sunmaya başlayan uygulama, elbette konum bilgisinin paylaşılmasına da imkan tanıyor. WhatsApp'tan gelen herhangi bir konumu Yandex Maps sayesinde kolayca açıp yol haritası oluşturabilmek mümkün.

WhatsApp'tan konum nasıl atılır?
Teknoloji

0. WhatsApp'ta herhangi bir kişiden konum bilgisi geldiğinde bu şekilde minik bir harita penceresi açılıyor. ilk aşamada bu harita üzerine tıklamak gerekiyor.
0. Daha sonrasında haritanın büyük halini gösteren farklı bir pencere açılıyor. Burada konumu gönderen kişinin ismi ve harita üzerindeki konum görüntülenebiliyor. Sol kısımda yer alan mavi araç simgesine tıklandığında altta çeşitli seçenekler beliriyor.
0. Yol haritası oluşturmak için Google Maps ya da Yandex Maps gibi harita uygulamalarına ulaşmak için ilgili düğmeler bulunuyor.
0. Yandex Navi düğmesiyle bir sonraki adıma geçildiğinde WhatsApp uygulaması aslında doğrudan Yandex Maps'i açıyor. Bu noktada uygulama üzerinden sol üstte yer alan "Git" düğmesine tıklamak yeterli. Daha sonrasında rota oluşturuluyor.
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.