Windows 10 kullanıcı sayısı 800 milyonu aştı

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Son istatistikler, Windows 10 kullanıcı sayısının 800 milyonu aştığını gösteriyor. Bu rakam son 6 ayda 100 milyon seviyesinde artış göstermiş. Detaylar haberimizde:

Eski Windows sürümlerine desteğin çekilmesiyle birlikte Windows 10 hızlı şekilde yaygınlaşmaya devam ediyor. Son istatistikler, işletim sisteminin toplamda 800 milyondan fazla kullanıcıya eriştiğini gösteriyor. Bu da aslında altı ay öncesine oranla rakamın 100 milyondan fazla arttığını gösteriyor.

Windows 10'un kurulu olduğu cihaz sayısı son 6 ayda 100 milyon adet artmış durumda.

800 milyondan fazla kişi Windows 10 kullanıyor

Microsoft, Windows 10'u piyasaya sürdüğünde üç yıl içince 1 milyar cihaza kurulum hedefi vardı. Akıllı telefonlarda beklenen başarının elde edilememesi sebebiyle bu rakam henüz 800 milyon seviyesine ulaşmış durumda.

Fakat yine de son dönemlerde istatistiklerde önemli bir artış var. En azından bundan böyle son altı ayın istatistiklerine göre giderse 1 milyar hedefi aslında çok da uzak değil. Ek olarak Windows 7 desteğinin tamamen sonlanması rakamın artmasına itici güç sağlayacaktır.

A'dan Z'ye: Windows 10 Ekim güncellemesi neler sunuyor?
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.