Yeni raporlar Apple'ın giyilebilir ürün kategorisinde lider olduğunu gösteriyor

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

IDC tarafından yayınlanan yeni raporlar, Apple'ın giyilebilir ürün kategorisindeki başarısını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Apple'ın en büyük gelir kalemini ücretli servisler oluşturuyor. Tabii bunun yanı sıra ürün satışları da ekonomik anlamda en önemli rekabet alanlarından biri. Apple Watch ve AirPods'un önemi de işte bu noktada ortaya çıkıyor. Apple her ne kadar daha çok iPhone'larla gündeme otursa da aslında bahsettiğimiz aksesuarlar sayesinde de önemli kazanç elde ediyor.

Rehber: Apple AirPods'un 7 can alıcı özelliği
Teknoloji

Kaybolan Apple AirPods nasıl bulunur?
Teknoloji

Apple'ın geçen senenin dördüncü çeyreğinde açık ara pazar lideri olduğu tablodan net bir şekilde görülebiliyor.

Apple Watch daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor

IDC tarafından yapılan araştırmalar, geçen yıl Apple'ın giyilebilir ürünler ekosistemindeki durumunu açık şekilde ortaya koyuyor. Değerlendirmeler aslında 2018 yılında giyilebilir ürünlerin pazar payının Apple tarafında %27.5 oranında arttığını gösteriyor. Bu da aslında 172.2 milyon ürüne karşılık geliyor.

Apple'a gelince, şirket bu alanda hâlâ bir numara. Hemen peşinde Xiaomi ve Huawei var. Ardından Fitbit ve Samsung geliyor. Diğer kısmında da aslında irili-ufaklı birçok farklı şirket yer alıyor.

Apple Watch'da Egzersizler uygulaması için güç tasarruf modu nasıl etkinleştirilir?
Teknoloji

Apple Watch uygulamaları nasıl silinir?
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.