ZTE'nin katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Çinli üretici ZTE'nin katlanabilir telefon modeline ilişkin yeni bir patent görseli ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde:

Katlanabilir akıllı telefon denildiğinde akla ilk olarak Samsung ve Huawei geliyor. Ama çalışmalar bu iki şirketle sınırlı değil. Arka planda farklı birçok isim de aslında katlanabilir modellere yatırım yapıyor. Son çıkan patent görselleri, ZTE'nin de bu alandaki çalışmalarını doğruluyor.

ZTE'nin katlanabilir telefon konsepti bu şekilde bir tasarıma sahip.

Dikey olarak uzuyor

Çizimlerden yola çıkarak açıklamak gerekirse üründe kapalı haldeyken ufak bir ekran yer alıyor. Fakat açıldığında kullanıcılar daha büyük bir ekrana kavuşuyor. İşin ilginç kısmı ise ekranın yatay değil dikey olarak büyümesi.

Sağ alt köşede fiziksel düğmelerin yer verildiği bu tasarımda SIM kart yuvası için de aynı konum tercih ediliyor.

Katlanabilir modellerin sayısı artmaya başladıkça kullanıcılar daha fazla şeçim şansına sahip oluyor. Tabii daha da önemlisi böylece şirketler de aslında yeni ürünlerde daha profesyonel bir hale geliyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.