Ticari savaş
Title

Arabadan bile sessiz giden süpersonik jet uçağı geliyor

NASA, ses hızını geçmesine rağmen oldukça sessiz hareket eden süpersonik bir jet geliştiriyor. Yeni jet, yolcu uçağı olarak kullanılabilme özelliğine sahip olacak.

Title

ABD: Gerekirse Kuzey Kore'ye karşı askeri güç kullanacağız

ABD, nükleer ve balistik füze geliştirme programları nedeniyle, gerekirse Kuzey Kore'ye karşı askeri güç kullanabileceğini açıkladı.

Title

İzmir açıklarında 200 yıllık batık gemi bulundu

İzmir'de Çiğli açıklarında yaklaşık 200 yıl önce battığı tahmin edilen gemi buldu. Ana iskelesinin zarar görmediği belirlenen geminin arazı sebebiyle battığı tahmin ediliyor.

Title

Bursa'nın ünlü restoranında kaza

Bursa'da cinayet zanlısı sürücüsünü yaralayıp gasp ettiği kamyonet ile kaçarken köfteciye daldı.

Title

TSK: Rus savaş uçağı kazaen TSK unsurlarını vurdu 3 asker şehit, 11 asker yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Rus savaş uçaklarının El Bab'da Türk unsurlarının bulunduğu binayı vurduğunu ve 3 askerin şehit olduğunu 11 askerin yaralandığını açıkladı.

Title

ABD ve Çin arasında ticaret savaşı mı doğuyor?

Çin, Trump’ın kendilerine ekonomik savaş ilan etmesi halinde, bunun karşılığı olarak getireceği yaptırımlara şimdiden hazır olduğu uyarısında bulundu.

Title

Adriyatik’te bir Osmanlı Cumhuriyeti

Yıl 1800. Adriyatik’te Osmanlı-Rus himayesinde, anayasası İstanbul’da yazılmış, bayrağı İstanbul’da çizilmiş bir Cumhuriyet rejimi…

Title

Diriliş Ertuğrul ile ilgili en çok merak edilenler ilk kez gzt.com'da

İki sezondur TRT 1 ekranlarında reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ yeni sezona dair merak edilen soruları gzt'de yanıtladı.

Title

Obama'dan Husileri vurun emri

ABD Yemen'de Husiler tarafından kontrol edilen bölgelerden savaş gemilerine füze atılmasının ardından bölgeye füze saldırısı düzenlendi. Saldırı emri kısa bir süre sonra görevi sona erecek olan Barack

Title

Tarihte başarısız olmuş çılgın icatlar

}