Bilim & Teknoloji2016 yılının en güvenli otomobilleri

2016 yılının en güvenli otomobilleri

Euro NCAP, gerçekleştirdiği güvenlik ve çarpışma testleri sonucunda 2016 yılının en güvenli otomobilleri listesini yayınladı.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
2016 yılının en güvenli otomobilleri

Euro NCAP, gerçekleştirdiği güvenlik ve çarpışma testleri sonucunda 2016 yılının en güvenli otomobilleri listesini yayınladı.

BEĞEN
Güvenlik ve çarpışma testleriyle araçları sıkı bir denetimden geçiren Euro NCAP, "2016'nın en güvenli otomobilleri" listesini yayınladı. Yeni nesil otomobiller için güvenlik testlerini artıran şirket, gelecek yıldan itibaren sürücüsüz otomobiller için de bu çalışmaların hızlandırılacağını bildirdi.

Tüm testler, belirli bir statü çerçevesinde güvenlik teknolojileri baz alınarak gerçekleştiriliyor. Yani yalnızca çarpışma sırasında alınan hasara değil; güvenlik teknolojilerinin getirdiği avantajlar da değerlendiriliyor. Ek olarak, elbette her otomobil kendi sınıfı içerisinde bir rekabete sokuluyor. 2016 yılı değerlendirmeleriyle birlikte Euro NCAP'in gerçekleştirdiği özel testlerin videoları yayınlandı.
0. ​Küçük Aile Arabası: Hyundai Ioniq
0. Büyük Aile Arabası: Toyota Prius
0. Küçük SUV: Volkswagen Tiguan
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
Y YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz