Bilim & TeknolojiAndroid telefonlar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması

Android telefonlar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması

Android ekosisteminde batarya tasarrufu sağlayan birçok farklı uygulama var. Bunlar arasında en yetenekli ve başarılı olan 5 uygulamayı sizler için bir araya getirdik.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Android telefonlar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması
pil tasarrufu

Android ekosisteminde batarya tasarrufu sağlayan birçok farklı uygulama var. Bunlar arasında en yetenekli ve başarılı olan 5 uygulamayı sizler için bir araya getirdik.

BEĞEN

Akıllı telefonlar her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Özellikle son birkaç yıllık süreçte büyük ekran, yüksek performanslı işlemci ve çiftkamerasistemlerinin devreye girmesiyle tabletlere olan ihtiyaç neredeyse tamamen ortadan kalkmış durumda. Kullanım kolaylığı oluşturan bu etkenler bir kenara bırakıldığında akıllı telefonlarda hâlâ aşılamayan bazı engeller var; bunlardan biri elbette batarya konusu.

Tepe seviyesi modellerde bataryalar yüksek kapasitede olsa da ne yazık ki beklenen performansı tam olarak sağlayamıyor. Dolayısıyla devreye batarya performansını artırabilecek ek uygulamalar giriyor. İşte karşınızda Android akıllı telefonlar için geliştirilen en iyi pil tasarruf uygulamaları...

0. Battery Guru (Power Saver)
Battery Guru (Power Saver)

Safe Lab tarafından geliştirilen bu uygulama, Snapdragon yonga setli Android ekosistemine ait akıllı telefonlarda batarya performansını artırmak için önemli optimizasyonlar gerçekleştiriyor. Cihaz fonksiyonlarının sınırlarında da çeşitli düzenlemeler yapan uygulamayı aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilmek mümkün.

Battery Guru (Google Play)

0. Battery Doctor
Battery Doctor

Battery Doctor, bu alandaki en başarılı uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Akıllı telefonlara bağlı olarak %50 oranına varan bir performans artışı sağlayan mobil uygulama, hayli kolay bir arayüz sunuyor. 

- Battery Doctor (Google Play)

0. GO Battery Saver
GO Battery Saver

Android tarafında tercih edilebilecek yetenekli pil tasarruf uygulamalarından biri de Go Battery Saver. Hayli kolay arayüz sunan GO Battery Saver'da araç çubuklarıyla da işlemleri hızlıca gerçekleştirebilmek mümkün. 

- GO Battery Saver (Google Play)
0. 2 Battery - Batarya Tasarrufu
2 Battery - Batarya Tasarrufu

Sam Lu tarafından geliştirilen ve reklam içeren uygulamalardan biri olan 2 Battery Batarya Tasarrufu, arka plan uygulamalarını ve internet bağlantısını olabildiğince iyi optimize ederek akıllı telefonun batarya ömrünü önemli oranda uzatıyor.

2 Battery - Batarya Tasarrufu(Google Play)
0. DU Battery Saver
DU Battery Saver

Tamamen ücretsiz altyapı üzerine kurulan DU Battery Saver, Android tarafındaki akıllı pil yönetim modlarıyla ön plana çıkıyor. Bu sayede tek tuşla denetleme ve performansı artırma gibi işlemler gerçekleştirebiliyor. 

- DU Battery Saver (Google Play)
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz