Bilim & TeknolojiBen mesela uçarım mesela: JetPack'ler ile gerçekten uçacaksınız

Ben mesela uçarım mesela: JetPack'ler ile gerçekten uçacaksınız

GTA San Andreas oynayanlar bilir, bir neslin hayaliydi bu JetPack'ler. 2017 yılından itibaren satışta olacak.

ANIL KARAKUŞ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Ben mesela uçarım mesela: JetPack'ler ile gerçekten uçacaksınız

GTA San Andreas oynayanlar bilir, bir neslin hayaliydi bu JetPack'ler. 2017 yılından itibaren satışta olacak.

BEĞEN
Kim GTA San Andreas oynarken ROCKETMAN hilesi yapıp JetPack ile uçmadı ki? Peki JetPack ile oyunda uçarken bunun gerçek olabileceğini hiç düşündünüz mü? Artık o uçma hayalleriniz 250.000 dolar karşılığında gerçek olacak.

JetPack'lerin şimdiye kadar sadece prototipleri vardı ve üretilmesi çok maliyetli bir üründü. Ancak Avusturalyalı JetPack Aviation isimli firma bu üst düzey teknolojili ürünleri 2017 yılında seri üretime geçirecek. Şirketin yaptığı açıklamaya göre JetPack'lerin testleri tamamlandı ve seri üretimine yakında başlanacak. 2017 yılının ilkbahar aylarında da satışa sunulacak. Ancak öyle hemen satın alıp kullanmanız mümkün değil. Satın almak isteyen kişiler öncelikle eğitime alınacak. Eğitimi başarıyla tamamlayınca JetPack'lerine kavuşabilecekler.

En fazla 305 metreye kadar çıkabiliyor
Tamam, bu ürün bir teknoloji harikası ama sonuçta uçak değil. En fazla 305 metre yüksekliğe erişebiliyorlar ve en fazla 10 dakika havada kalabiliyorlar. Tabii ortam koşullarına göre yükseklik ve süre değişkenlik gösterebilir. İşte JetPack'in Londra'da test edildiği anın görüntüleri;


YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
ANIL KARAKUŞ GZT Editörü

GZT’de Spor Editörü olan Anıl, aynı zamanda “Bir Masal Diyarı Dünya Kupaları” programının prodüktörü ve editörü. Tarih ve sporun her alanına ilgili olan Anıl Karakuş’a anil.karakus@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz