Bilim & TeknolojiBilimin merkezi Kartepe'ye taşınıyor!

Bilimin merkezi Kartepe'ye taşınıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Kartepe Belediyesi ve TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi büyük ilgi görüyor.

NAZİF MENTEŞ İHA 1 DAKİKADA OKUNUR
Bilimin merkezi Kartepe'ye taşınıyor!
Bilimin merkezi Kartepe'ye taşınıyor! ​
İHA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Kartepe Belediyesi ve TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi büyük ilgi görüyor.

BEĞEN

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği ve Kartepe Belediyesi işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi, gençliğimizin merak ve hayal ettiklerini geliştirmelerini kolaylaştırma, düşündüklerinden yola çıkarak yaratıcılıklarını somutlaştırmak adına bölgemiz için önemli bir adım oluyor. Proje kapsamında hayata geçirilen Kartepe Bilim Atölyesi'nde 3D yazıcı ve robot programlama, akıllı telefon uygulamaları eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Kartepe Bilim Atölyesi’nde verilen eğitimler ile gençlerimizin bilimi ve teknolojiyi yakından takip eden bireyler olmaları, analitik düşünme becerisi kazanmaları, yazılım ve kodlama ile alakalı farkındalıklarının artması ve tasarım becerilerinin gelişmesi sağlanıyor.

'Yarının dünyasını inşa etmeliyiz'

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme gibi teknoloji için gereken zihinsel süreçleri yeterince aktif hâle getirmeyen, tekdüze çalışmalarla, sadece el becerisini geliştiren yaklaşımlarla yarının dünyasında yaşayacak insanların beklentilerini karşılamak mümkün değildir. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda bilim ve teknolojiye hakim, teknolojiyi bilinçli kullanan ve yeni teknolojiler üretebilen, teknolojik gelişmeleri toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürme yeteneği kazanmış bir refah toplumu yaratması en büyük dileğimizdir” dedi.
Proje ile önemli bir adımın atıldığını ifade eden Başkan Üzülmez, “Böyle bir refah toplumunun oluşturulması ise kendisinin ve toplumun yarınını daha yaşanabilir hale getirebilecek, sorunların farkına varan, merak edip araştıran, çözümler üreten, yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden, girişimci, değişim ve gelişime açık sorumluluk bilinci gelişmiş bireylerin yetiştirilmesi ile mümkün olacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ve Kartepe Belediyesi işbirliğiyle yürütülen proje ile gençlerimizi bilimsel araştırma yapmaya teşvik etmekte, gençlerimizin bilgi ve düşünme kapasitesini arttırıp problem çözme becerilerini geliştirerek yenilikçi ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden bireyler olmalarına katkıda bulunmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz