Bilim & TeknolojiDört gözle bekleniyor: WhatsApp'a eklenecek 5 özellik!

Dört gözle bekleniyor: WhatsApp'a eklenecek 5 özellik!

WhatsApp'a güncellemlerle yepyeni özelliklerin dahil edilmesi bekleniyor. Onaylanmış hesaplar, yepyeni emoji ve çıkartmalar bunlardan bazıları. İşte WhatsApp'a eklenecek 5 yeni özellik...

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT DAKİKADA-OKUNUR
Dört gözle bekleniyor: WhatsApp'a eklenecek 5 özellik!
WhatsApp

WhatsApp'a güncellemlerle yepyeni özelliklerin dahil edilmesi bekleniyor. Onaylanmış hesaplar, yepyeni emoji ve çıkartmalar bunlardan bazıları. İşte WhatsApp'a eklenecek 5 yeni özellik...

BEĞEN

WhatsApp, yayınlanan her güncellemeyle daha kapsamlı ve işlevsel hale gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde, dünyanın en fazla kullanılan mobil uygulaması WhatsApp'ın özelliklerine ilişkin birçok farklı haber hazırlayıp detayları aktarmıştık. Ancak yakın zamanda hem Android hem de iOS tarafında önemli yenilikler bekleniyor. İşte önümüzdeki dönemlerde yayınlanacak güncellemelerle birlikte sunulacak özellikler...

5. WhatsApp yeşil tik: Onaylı hesap!
WhatsApp yeşil tik: Onaylı hesap!

WhatsApp'ın yakın zamanda "onaylanmış profil" sistemine geçiş yapması bekleniyor. Bunun asıl sebebi ise Facebook, Twitter ve Instagram'da olduğu gibi önemli kişi ve sayfaların ön plana çıkartılması. WhatsApp'taki "onaylanmış profiller" doğrudan yeşil tik şeklinde görünecek. 

4. Android Oreo'da "resim içinde resim" özelliği
Android Oreo'da
AndroidCentral

WhatsApp'ın ilk etapta Android versiyonu için konuşulan en önemli yeniliklerden biri de PIP adı verilen "resim içinde resim" özelliği. Bu sayede uygulamalar arasında gezinti sırasında WhatsApp'ı tamamen kapatmadan uygulama üzerinden mesaj atmak mümkün olacak. Bu sistemin özellikle görüntülü görüşmeler sırasında büyük kolaylık sağlayacağı kesin.

3. Bilinmeyen numaralarda iletişim detayları
Bilinmeyen numaralarda iletişim detayları

Yeni WhatsApp güncellemesiyle rehberde kayıtlı olmayan numaralarla kolayca iletişime geçmek mümkün olacak. Böylece kullanıcılara herhangi bir mesaj geldiğinde kartvizit şeklinde iletişim bilgileri belirecek.

2. WhatsApp arayüz renkleri: Gece Modu
WhatsApp arayüz renkleri: Gece Modu

Esasında WhatsApp arayüzünün uzunca bir süredir güncellenmesi bekleniyor. Bu kapsamda yeni güncellemelerle birlikte WhatsApp'ta arayüz renklerinin değişmesi ve uygulamaya Gece Modu özelliğinin dahil edilmesi bekleniyor. 

1. Yeni emoji ve çıkartmalar
Yeni emoji ve çıkartmalar

WhatsApp, kısa bir süre önce hem Android hem de iOS cephesinde kendi emojilerini kullanmaya başladı. Bu emojiler Şimdilik iPhone'dakilerden farklı değil ama önümüzdeki süreçte yenilerinin sisteme dahil edilmesi bekleniyor. 

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
Bilim adamları iPhone malzemelerinin elementlerini paylaştı VİDEO / 00:59

Bilim adamları iPhone malzemelerinin elementlerini paylaştı

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Cumartesi 17:45, 14.12.2019
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz