Bilim & TeknolojiFacebook kendi dijital parası üzerinde çalışıyor

Facebook kendi dijital parası üzerinde çalışıyor

Hangi dijital paraya yatırım yapsam diye düşünenlere yeni bir haberimiz var. Facebook, kendi dijital parası için çalışmalara başladı.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Facebook kendi dijital parası üzerinde çalışıyor
Facebook dijital para

Hangi dijital paraya yatırım yapsam diye düşünenlere yeni bir haberimiz var. Facebook, kendi dijital parası için çalışmalara başladı.

BEĞEN

Facebook’taki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Facebook kullanıcıları yakın zamanda bu platform üzerinde yeni bir dijital para sahibi olabilecek. Şu an için böyle bir para biriminin kullanılıp kullanılamayacağının yollarını araştıran şirket, böylece bu alanda da bulunmak istiyor.

Görsel Mashable.com'a aittir.
Görsel Mashable.com'a aittir.

Facebook yeni teknolojiyi inceleyecek

Ocak ayında açıklama yapan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un daha derinlere giderek dijital para birimi gibi yeni teknolojilerin olumlu ve olumsuz yönlerini incelemeyi planlandığını duyurdu. Bu açıklamadan yaklaşık dört ay sonra çıkan bu haberler de Zukerberg’in açıklamasını destekliyor.

Blockchain potansiyel kullanımlarını araştıran bir grup var

Bu hafta başında konuyla ilgili açıklama yapan Facebook Messenger Başkanı David Marcus, Facebook’un platformlarda blockchain potansiyel kullanımlarını araştıran bir gruptan bahsetti. Dijital paraların fazlaca kullanıldığı ülkelerde ve bölgelerde Facebook’un bu yatırımının önemli geri dönüşümler sağlaması bekleniyor.

Bu dijital paranın alımı ve satımı gibi işlemlerde de işletim ücretinin olması da yine beklenenler arasında. Ancak bu işletim ücretinin Facebook kullanıcısını kaçıracak kadar büyük olmadığı ve kimsenin rahatsız olmayacağı düzeyde olması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu VİDEO / 00:54

NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Pazartesi 18:20, 18.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz