Bilim & TeknolojiGSM operatörleri belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti verecek

GSM operatörleri belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti verecek

BTK Başkanı Sayan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla GSM operatörlerinin belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayacağını bildirdi.

FERHAT AYDIN AA 1 DAKİKADA OKUNUR
GSM operatörleri belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti verecek
Ücretsiz Wi-Fi

BTK Başkanı Sayan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla GSM operatörlerinin belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayacağını bildirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla GSM operatörlerinin belirlenen yerlerde ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayacağını bildirdi.

Sayan, yazılı açıklamasında, operatörlerce 22 ilde BTK tarafından belirlenen noktalarda mobil istasyonlar vasıtasıyla vatandaşlara ücretsiz Wi-Fi hizmeti verileceğini ifade etti.

İletişimin 15 Temmuz 2016'da bugünkü gibi kesintisiz devam ettiğini anımsatan Sayan, "Biz iletişim dünyasının fertleri olarak, görevlerimizin bilinci içindeyiz. Kesintisiz ve kaliteli iletişim hizmeti sunmak yolunda gece gündüz demeden çalışmalı ve dünyada öncüler arasındaki yerimizi almalıyız." ifadesini kullandı.

Sayan, söz konusu hizmetin, operatörlerce ücretsiz verileceğinin tüm abonelere SMS ile bildirileceğini belirterek, Ankara Kızılay ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi önemli noktaların yanı sıra Türkiye genelinde toplamda 127 mobil istasyon ve 329 access point ile hizmet verileceğini bildirdi.

Türkiye genelinde Turkcell'in 51 mobil istasyon ve 184 access point, Türk Telekom'un 37 mobil istasyon ve 124 access point, Vodafone'un 39 mobil istasyon ve 21 access point ile vatandaşlara ücretsiz Wi-Fi hizmeti vereceğini ifade eden Sayan, operatörlerin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla abonelerine ücretsiz konuşma, mesajlaşma ve internet paketi de hediye edeceğini kaydetti.

Bu arada, "kabloTV giriş paket", "temel paket" ve "üst paket" tarifelerindeki müşterilere, 00:01-23:59 saatlerinde tüm kanallar şifresiz sunulacak.

REKLAM
 • Adana, Adana Merkez Park
  Ankara , Kahramankazan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi, Sıhhıye Meydanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Eski Meclis, Akıncılar, Gençlik Parkı Opera Girişi,
  Antalya, Cumhuriyet Meydanı
  Bursa, Fomara Meydanı
  Elazığ, Postane Meydanı
  Erzurum, Lalapaşa Meydanı
  Gaziantep, Demokrasi Meydanı
  İstanbul, Beylerbeyi, Kısıklı Milli İrade Parkı, Saraçhane IBB Önü, Sütlüce AKP İl Merkezi Önü, Vatan Caddesi Emniyet Önü, Gaziosmanpaşa Meydan, Bayrampaşa Sabri Akpınar Parkı, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Önü, Taksim Meydanı, Güngören Kale Center, Bağcılar Kirazlı Metro, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Girişi Metrobüs Durağı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Eski Gişeler Önü, Altunizade 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Kavşağı, Sancaktepe Milli İrade Demokrasi ve Özgürlük Meydanı, Çengelköy İspark, Atatürk Havalimanı Devlet Konuk Evi Önü, Güngören Menderes Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü IETT Otobüs Cep Girişi,
  İzmir, Konak Meydanı
  Kahramanmaraş, Yeni Miting Meydanı
  Kayseri, Cumhuriyet Meydanı
  Kocaeli, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı
  Konya, Mevlana Meydanı
  Malatya, Millet Meydanı
  Manisa, Manisa Kent Meydanı
  Niğde, Ömer Halis Demir Meydanı
  Samsun, Cumhuriyet Meydanı
  Şanlıurfa, Topçu Meydanı
  Trabzon, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı)

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz