Bilim & TeknolojiiPhone X'un kamerasıyla görünmezlik maskesi yaptı

iPhone X'un kamerasıyla görünmezlik maskesi yaptı

Japon oyun geliştiricisi Kazuya Noshiro, iPhone X'un TrueDepth kamerasını kullanarak yüzünü görünmez hale getirdi.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone X'un kamerasıyla görünmezlik maskesi yaptı
iPhone X
Japon oyun geliştiricisi Kazuya Noshiro, iPhone X'un TrueDepth kamerasını kullanarak yüzünü görünmez hale getirdi.
BEĞEN

Japon bir oyun geliştiricisi olan Kazuya Noshiro, TrueDepth kamerayı kullanarak yeni bir şey keşfederek kendi yüzünü görünmez yapmayı başardı.

Bunu nasıl yaptığını açıklamadı

Gözleri ve ağzı hariç yüzünün geri kalanını sensörler sayesinde yok etmeyi başaran Kazuya Noshiro, ''optik kamuflaj'' adını verdiği uygulamanın tam olarak ne işe yarayacağını bilmediğini söylüyor. Yüzünü nasıl görünmez yaptığını açıklamayan Noshiro, bir takipçisinin ''Kamerayı arka planın ön-kaydını yapacak biçimde mi sabitledin?'' sorusuna olumlu yanıt verdi.

 Kazuya Noshiro.
Kazuya Noshiro.

Japon oyun geliştiricisi muhtemelen ilk etapta arka planı kaydediyor, sonrasında ise gözleri ve ağzı hariç tüm yüzünü görüntüden silerek arka planı ekliyor. iPhone X’un hareket sensörleri sayesinde kamera hareket ederken bu işlem sürdürülebiliyor.

Geliştiricinin bu uygulaması her ne kadar işe yaramaz gibi görünse de Snapchat için popüler bir filtre olacağa benziyor. Bu ilginç numara ile iPhone X’un ön kamerasındaki sensörlerin potansiyelini bir kez daha görmüş olduk.

0.
Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
F FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.