Bilim & TeknolojiiPhone'lar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması

iPhone'lar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması

iPhone'larda batarya tasarrufu sağlayan birçok farklı mobil uygulama var. Bunlar arasında en başarılı 5 uygulamayı bir araya getirdik.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone'lar için en iyi 5 pil tasarruf uygulaması
iPhone Battery

iPhone'larda batarya tasarrufu sağlayan birçok farklı mobil uygulama var. Bunlar arasında en başarılı 5 uygulamayı bir araya getirdik.

BEĞEN

Yeni yüksek performanslı yongalar sayesinde akıllı telefonlar her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Özellikle son birkaç yıla bakıldığında tepe seviyesi modellerde yüksek depolama alanı, büyük ekran ve çift kamera gibi detaylar ön plana çıkıyor. Ancak kullanıcıların yıllardır şikayetçi olduğu düşük batarya problemleri henüz çözülebilmiş değil. Dolayısıyla akıllı cihazlarda mevcut batarya kapasitelerinin verimli kullanılması için çözüm üretmeye çalışıyor. Elbette bu noktada da batarya performansını artıracak uygulamalar devreye giriyor.

0. Battery Doctor
Battery Doctor

Mobil cihazlar için bol özellikli pil monitörü içeren Battery Doctor, özellikle enerji tasarrufu konusunda da büyük fayda sağlıyor. Kullanıcıların şarj durumunu hızlı görebilmeleri ve hangi uygulamaların pil ömrünü tükettiğini anlık şekilde takip edebilmelerini sağlıyor. Üstelik yüksek ekran parlaklığı ve kablosuz bağlantı gibi detayların açılıp kapatılması da doğrudan bu uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Güç tasarruf profillerini tanımlama ve bunları otomatik olarak zamanla gibi önemli bir özellik de Battery Doctor'un en önemli detayları arasında.  

Battery Doctor (App Store)
0. Battery Life
Battery Life

Aktif pil tasarrufu içermese de tahmin sistemi sayesinde pil ömrünü çok iyi analiz eden Battery Life, tahmini kuyllanım süresi; pil şarj kapasitesi, voltaj değerleri ve bataryanın sağlık durumu gibi bilgileri aktarıyor. Çalışma süresi tahminlerinin 3G, LTE, Wi-Fi, video izleme ve müzik dinleme gibi kriterlere dayandırılarak tespit edildiğini de belirtmek gerekiyor. 

Battery Life (App Store)
0. Carat
Carat

Carat, tipik pil tasarruf uygulamalarından farklı olarak akıllı telefonlarda işlemci, bellek kullanımı ve benzer teknik bileşenlerin performansına göre analiz yapıyor. Bu analizler daha sonrasında Carat ekibinin bulut sunucularına gönderiliyor. Bir hafta devam eden izleme ve değerlendirme sürecinden sonra işlem listesi, pil ömrünü zorlayan uygulamaların listesi ve diğer ayrıntılar detaylı bir rapor olarak sunuluyor. 

Carat (App Store)
0. Battery Life Pro
Battery Life Pro

iPhone'lar için geliştirilmiş en yetenekli uygulamalardan biri de Battery Life Pro. Sezgisel pil yönetimi ve özelleştirme sistemi sayesinde epey kullanışlı bir yapı sunan Battery Life Pro, mevcut pil seviyesini bir güç göstergesi şeklinde sunduğu gibi ölçerin sağa kaydırılmasıyla uygulamanın renk şemasının değiştirilmesime imkan tanıyor. 

Battery Life Pro (App Store)

0. Battery Manager
Battery Manager

Battery Manager, neredeyse en basit batarya tasarruf uygulamalarından biri. Listelenen işlemlerden herhangi birini seçip tüm detayların görünmesini sağlayan sistem, kullanım süresini olabildiğince hızlı analiz ederken, iPhone'un hangi kullanım modunda ne kadar süre şarjının dayanacağı da önemli detaylar arasında. 

Battery Manager (App Store)
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz