Bilim & TeknolojiiPhone'larda şifre girmeden kablosuz ağlara nasıl bağlanılır?

iPhone'larda şifre girmeden kablosuz ağlara nasıl bağlanılır?

iOS 11 güncellemesiyle sunulan en önemli yeniliklerden biri de şifresiz internet paylaşımı. Bu yöntemi kullanarak iPhone'larda şifresiz şekilde kablosuz internete bağlanabilmek mümkün.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone'larda şifre girmeden kablosuz ağlara nasıl bağlanılır?
Wi-Fi paylaşma

iOS 11 güncellemesiyle sunulan en önemli yeniliklerden biri de şifresiz internet paylaşımı. Bu yöntemi kullanarak iPhone'larda şifresiz şekilde kablosuz internete bağlanabilmek mümkün.

Apple, birkaç hafta önce aktif ettiği iOS 11'de birçok farklı yeni özellik sunuyor. Kullanıcı alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştiren bu yeniliklerden biri ise Denetim Merkezi'nin özelleştirilebilir olması. Denetimleri Özelleştir seçenekleri vasıtasıyla birkaç adımda Denetim Merkezi'ni kişiselleştirip, bu bölüme farklı görevleri yerine getiren simgeleri dahil edebilmek mümkün.

Ek olarak iOS 11'in en meşhur özelliklerinden biri de iPhone ya da iPad'lerde şifre olmadan kablosuz internete bağlanılabiliyor olması. Mobil işletimsisteminin en yeni versiyonunda bir kablosuz internetağına dahil olmak için Wi-Fi şifresi girmeye gerek yok.

0. iPhone'larda şifre olmadan Wi-Fi ağına nasıl bağlanılır?
iPhone'larda şifre olmadan Wi-Fi ağına nasıl bağlanılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle ortamda bulunan kişilerden Wi-Fi'ye daha önce bağlanmış bir kişi olması gerekiyor. Ortamda internet bağlantısına sahip olan bir kişi diğer kişinin Wi-Fi şifre bölümünü otomatik doldurtabiliyor. Bunun için bağlantı gerçekleştirilecek olan telefondan aynı ağa dahil olmak için Wi-Fi ismine tıklanması gerekiyor. Tabii bu noktada kullanıcının karşısına şifre bölümü geliyor. İşte tam olarak asıl nokta da burada başlıyor. 

0.

Wi-Fi ağına bağlı olan ve paylaşımı yapacak olan kişi, telefonu internete bağlanmak isteyen kişiye yakınlaştırıyor ve az önceki "Parolayı Paylaş" ekranı karşısına çıkıyor. Ardından "Parolayı Paylaş" düğmesine tıklandığı anda diğer telefonda Wi-Fi şifre bölümü otomatik olarak dolduruluyor ve işlem gerçekleşiyor, hepsi bu kadar. Bu yöntem sayesinde kablosuz bağlantının şifresini istemeden aynı ağ üzerinden internete açılmak mümkün hale geliyor. Üstelik bu sistem hücresel veri paylaşımında da kullanılabiliyor. 

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz