Bilim & TeknolojiVolvo S90 kaya gibi sağlam: Tüm çarpışma testlerinden tam puan aldı

Volvo S90 kaya gibi sağlam: Tüm çarpışma testlerinden tam puan aldı

Volvo S90, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen tüm yeni testlerden geçerek en güvenli otomobillerden biri olmayı başardı.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Volvo S90 kaya gibi sağlam: Tüm çarpışma testlerinden tam puan aldı

Volvo S90, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen tüm yeni testlerden geçerek en güvenli otomobillerden biri olmayı başardı.

BEĞEN
Otomobilleri her yıl düzenli olarak testlerden geçiren Euro NCAP, derecelendirme yaparak kendi sınıfındaki en güvenli araçları ortaya çıkarıyor. Avrupa'daki güvenlik standartlarının güncellenmesiyle birlikte bu yıl otomobil testleri çok daha zorlu bir hale geldi. Özellikle yaya ve yolcu güvenliği konusunda çok köklü değişimler söz konusu.

Dolayısıyla birçok otomobil üreticisi, yeni testlerde beklediği düzeyde puan alamıyor. Hatta son olarak Ford Mustang ve Fiat Egea da bu tezin en açık örneği olmuştu. Sağlamlığıyla bilinen Volvo otomobiller ise bu yeni testlerde dahi hünerlerini tam anlamıyla gösteriyor.
Yeni Ford Mustang çarpışma testinde paramparça oldu
2016 yılının en güvenli otomobilleri
0. Volvo S90 çarpışma testi videosu
0. Yolcular emin ellerde!
Yolcular emin ellerde!
Yeni eklenen testlerden biri yolcu güvenliği. Volvo S90'ın yetişkin yolcu güvenliğindeki başarı oranı %95. Çocuk yolcu güvenliğindeki başarı oranı ise %80.
0. Güvenlik asistanları tam performans sergiliyor
Güvenlik asistanları tam performans sergiliyor
Güvenlik asistanlarındaki başarı oranının %93 olduğu Volvo S90'da yaya güvenliğinde ise %76'lık bir başarı durumu söz konusu.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
Y YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz