Bilim & TeknolojiWhatsApp kullanıcılarıyla savaşıyor: Düşen puanını yükseltmek için bakın ne yapıyormuş

WhatsApp kullanıcılarıyla savaşıyor: Düşen puanını yükseltmek için bakın ne yapıyormuş

WhatApp getirdiği son durum özelliği kullanıcılar tarafından sert bir tepki aldı. WhatsApp'ın bu durumu engellemek için hile yaptığı iddia edildi.

GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
WhatsApp kullanıcılarıyla savaşıyor: Düşen puanını yükseltmek için bakın ne yapıyormuş
Ancak kullanıcıların öfkeleri dinecek gibi değil. Google Play Store'a giren kullanıcılar uygulamanın değerlendirme puanını 4.4 puandan 3.4 puana kadar düşürdü.

WhatApp getirdiği son durum özelliği kullanıcılar tarafından sert bir tepki aldı. WhatsApp'ın bu durumu engellemek için hile yaptığı iddia edildi.

BEĞEN
Whatsapp son getirdiği durum özelliği kullanıcılar tarafından hiç hoş karşılanmadı. Çünkü WhatsApp kullancıları bu mecranın sadece mesajlaşma alanı olarak kalmasını istiyor. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi bir arayüz istemiyor olacaklar ki bu durumla alakalı ''bir özellik her yerde olmaz ki'' gibi yoğun eleştiriler geldi.
Bilgisayar'dan WhatsApp'a nasıl girilir?
Mavi tik yanıltmasın: WhatsApp'ın bilinmeyen özelliği ortaya çıktı
Ancak kullanıcıların öfkeleri dinecek gibi değil. Google Play Store'a giren kullanıcılar uygulamanın değerlendirme puanını 4.4 puandan 3.4 puana kadar düşürdü.Rakiplerinin karşısında geride kalmak istemeyen mesajlaşma platformunun durumu düzeltmek için sahte hesaplarla atağa geçtiği iddia ediliyor. WhatsApp'ı öven ve birbirine çok benzeyen yorumların sayısının artması da dikkatlerden kaçmadı. Play Store'daki WhatsApp uygulamasının altına yapılan yorumlar arasında “Grafikler şahane!” veya “Harika bir oyun.” tarzında enteresan yorumlar yer alıyor.

İddia edilen durum düşünüldüğünde ise söz konusu durum gerçekse ne kadarının sahte hesap olduğu bilinmiyor. Tahmin edilenden fazla sahte hesap çıkma ihtimali değerlendiriliyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ Pirimedya

GZT Haber Merkezi'nden çıkan tüm içeriklerde olduğu gibi burada da 'GZT bakış açısı' hakim... Son dakika ise en hızlı, merak edilen ise en anlaşılır, dolu dolu bir konu ise en doyurucu şekilde takipçilerimize sunuyoruz. Yine de soru işareti kaldı ise iletisim@gzt.com'a mail atmanız, sosyal medya hesaplarımızdan bize mesaj göndermeniz yeterli.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz