Bilim & TeknolojiWhatsApp nasıl şifrelenir?

WhatsApp nasıl şifrelenir?

WhatsApp'ı şifreleyerek görüşmeleri, fotoğraf ve belgelerinizi güvenli hale getirebilirsiniz.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
WhatsApp nasıl şifrelenir?
WhatsApp

WhatsApp'ı şifreleyerek görüşmeleri, fotoğraf ve belgelerinizi güvenli hale getirebilirsiniz.

Son birkaç yılda uçtan uca şifreleme, metin biçimlendirme ve belge paylaşma özelliklerinin dahil edildiği WhatsApp, henüz dahili bir şifreleme sistemine sahip değil. Yani telefonunuzun şifresini bilen herkes WhatsApp'taki görüşmelerinize, fotoğraf ve belgelerinize erişebilir.

İşte bu noktada üçüncü parti şifreleme uygulamaları devreye giriyor. Hem Android hem de iOS cephesinde her iki uygulama mağazasında da şifrelemeyi gerçekleştirebilen yüzlerce farklı uygulama ve seçenek var. Android'deki en basit ve kullanışlı uygulamalardan biri WhatsAppLock.

0. Şifre belirleyin
Şifre belirleyin
İlk aşama yine şifre belirleme. Akabindeki süreçte WhatsApp'ı açtığınızda doğrudan şifre istiyor ve erişim için şifreyi mutlak suretle doğru girmeniz gerekiyor.
0. iPhone'larda WhatsApp nasıl şifrelenir?
iPhone'larda WhatsApp nasıl şifrelenir?
iOS tarafında da kilitleme ve şifreleme işlevlerini gerçekleştiren çeşitli uygulamalar mevcut. Buradaki başarılı seçeneklerden biri ise Password for WhatsApp Messages. Uygulamaya buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilir; ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.
0. Şifreyi belirleyin
Şifreyi belirleyin
Mobil uygulamayı açtığınız anda karşınıza gelen ekranda şifrelemek istediğiniz uygulamayı belirleyebilirsiniz. Burada WhatsApp'ın karşısındaki simgesi "On" haline getirmeniz gerekiyor. Şifre belirledikten sonra WhatsApp uygulama simgesine tıkladığınız anda karşınıza şifre ekranı gelecek. Şifreyi girmeden WhatsApp'a erişim mümkün olmayacak.
0. Android telefonlarda WhatsApp nasıl şifrelenir?
Android telefonlarda WhatsApp nasıl şifrelenir?
Eğer Android işletim sistemli telefonlarda WhatsApp'ı şifrelemek istiyorsanız buradaki bağlantı üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz