Bilim & TeknolojiWhatsApp sabitlenmiş mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp sabitlenmiş mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

Bir süredir test aşamasında olan WhatsApp'ın "sabitlenmiş mesaj" sistemi birkaç gün önce tüm kullanıcılara açıldı. Peki ama bu özellik nasıl kullanılıyor?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
WhatsApp sabitlenmiş mesajlar özelliği nasıl kullanılır?
WhatsApp

Bir süredir test aşamasında olan WhatsApp'ın "sabitlenmiş mesaj" sistemi birkaç gün önce tüm kullanıcılara açıldı. Peki ama bu özellik nasıl kullanılıyor?

BEĞEN

Mayıs'ın ilk haftasında ortaya çıkan WhatsApp Pin özelliği, en çok iletişim kurulan kişileri sohbet penceresinin en üstüne sabitlemeyi sağlıyor. Yani böylece en çok konuşulan kişilere ulaşmak çok daha kolay ve hızlı hale geliyor. Hem bireysel hem de toplu sohbetlerde kullanılabilen WhatsApp Pin, ilk etapta üç kişiyle sınırlı tutuluyor. Yani şimdilik daha fazla kişiyi sohbet penceresinin en üst kısmına sabitlemek mümkün değil.

0. WhatsApp'ta mesajlar en tepeye nasıl sabitlenir?
WhatsApp'ta mesajlar en tepeye nasıl sabitlenir?

WhatsApp uygulamasını güncelledikten sonra öncelikle "Sohbetler" penceresi üzerinde sabitlemek istediğiniz kişileri belirlemeniz gerekiyor. Bunun için sohbet pencerelerine parmağınızı basılı tutarak seçim yapmanız yeterli. 

0. En fazla üç kullanıcı sabitlenebiliyor
En fazla üç kullanıcı sabitlenebiliyor

Ardından en tepedeki iğne simgesiyle mesajlar kolayca sabitlenebiliyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise en fazla üç sohbetin en tepeye tutturulabiliyor oluşu. Daha fazla kişiyi seçip iğne simgesine dokunduğunuz anca küçük bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu VİDEO / 00:54

NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Pazartesi 18:20, 18.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz