Bilim & TeknolojiYeni güncelleme iPhone'ların şarjını çok hızlı tüketiyor

Yeni güncelleme iPhone'ların şarjını çok hızlı tüketiyor

iOS 10.2 güncellemesini yapan kullanıcılar, iPhone'larının şarjlarının hızlıca tükenmesinden ve telefonun kapanmasından şikayetçi.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Yeni güncelleme iPhone'ların şarjını çok hızlı tüketiyor

iOS 10.2 güncellemesini yapan kullanıcılar, iPhone'larının şarjlarının hızlıca tükenmesinden ve telefonun kapanmasından şikayetçi.

BEĞEN
Bazı iPhone 6s kullanıcıları, son birkaç haftadır telefonların şarjının hızlıca tükenmesinden şikayetçi. Bununla ilgili Apple'a gerekli bildirimleri gönderen kişiler, 'batarya değişim programı' kapsamında ücretsiz olarak değişim gerçekleştirdiler.

Hatta bu aşamadan sonra yazılımsal sıkıntıların ortadan kalkması için iOS 10.2 güncellemesi de yayınlandı. Faka t iPhone 6 serisinde yaşanan bu sıkıntılar, iPhone 5 ve iPhone 7'lerde de kendisini göstermeye başladı.
iOS 10.2 güncellemesi yayınlandı
0. iPhone 10.2.1 güncellemesi bekleniyor
iPhone 10.2.1 güncellemesi bekleniyor
Apple'dan konuyla alakalı herhangi bir açıklama gelmemesine karşın iPhone 5 ve iPhone 7'lerdeki problemin tamamen yazılımsal olduğu düşünülüyor. Yani bu iki seride ortaya çıkan sıkıntıların son olarak yayınlanan iOS 10.2 güncellemesinden kaynaklandığı ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar iOS sürümünü değiştirmesiyle bu durumun farkına varmış. Bu aşamadan sonra Apple'ın yayınlayacağı ufak bir güncelleme sayesinde problemi ortadan kaldıracağı tahmin ediliyor. Yani iOS 10.2.1 güncellemesiyle birlikte muhtemelen iPhone 5 ve iPhone 7'lerde yaşanan bu batarya sıkıntısı çözülmüş olacak.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu VİDEO / 00:54

NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Pazartesi 18:20, 18.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz