Dünya & Politika9 ilde eğitime kar engeli

9 ilde eğitime kar engeli

Kar yağışının tüm yurdu etkisi altına alması ile bazı illerde ve ilçelerde okulların 9 Ocak Çarşamba tatil edildiği açıklandı. Peki 9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde okullar tatil?

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR
9 ilde eğitime kar engeli
Arşiv

Kar yağışının tüm yurdu etkisi altına alması ile bazı illerde ve ilçelerde okulların 9 Ocak Çarşamba tatil edildiği açıklandı. Peki 9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde okullar tatil?

BEĞEN

Yurtta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın 9 ilde eğitime ara verildi.

Kar yağışının yurdu etkisi altına alması ile birlikte bazı illerde okulların tatil edileceği açıklandı. ‘9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde okullar tatil?’ sorusunu cevaplandırdık.

0. Niğde
Niğde

Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullara 9 Ocak Çarşamba günü için ara verildi. Ayrıca, hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacak.

0. Muş
Muş
Muş'ta yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına, tipi ve çığ beklentisi nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü il genelinde eğitim yapılamayacağı bildirildi.
0. Sivas
Sivas
Sivas'ta etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve şiddetli rüzgar nedeniyle il merkezi ile ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ile rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında eğitime ara verildi.
0. Tokat
Tokat
Tokat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim yapılmayacak.
0. Bitlis
Bitlis
Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü il genelinde eğitime ara verildi.
0. Düzce
Düzce
Düzce'de de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
0. Samsun
Samsun
Samsun'un Havza ve Vezirköprü ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
0. Karaman
Karaman
Karaman'ın merkez, Ermenek, Sarıveliler, Başyayla, Ayrancı ve Kazımkarabekir ilçelerindeki okullarda eğitim verilmeyecek.
0. Bingöl
Bingöl
Bingöl'de de yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz