Dünya & PolitikaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'faiz' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'faiz' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hak-İş 14. Olağan Genel Kurul'unda önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan konuşmasında "Faizi yeniden tek haneli rakamlara düşüreceğiz" dedi.

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'faiz' açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hak-İş 14. Olağan Genel Kurul'unda önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan konuşmasında "Faizi yeniden tek haneli rakamlara düşüreceğiz" dedi.

BEĞEN

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulunda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

CHP'li belediyelerdeki işten çıkarılma

Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Yolumuza aynen devam edeceğiz. Bu vesileyle Bolu Belediyesi’nde genel başkanlarının ‘hiç kimse dışarıya atılmayacak’ dediği halde Hak-İş mensubu işçi kardeşlerimin seçimden hemen sonra kapıya konmasını kınıyorum ve bu akşam başka sabah başka yalan söyleyenleri de tüm milletime şikayet ediyorum.

Başkası için çalışan insanın bunun karşılığında hak ettiği ücreti alma mücadelesi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. İslam’da da emeğin karşılığının tam ve zamanında ödenmesi konusunda önem verilmiştir. Sendikalar işte bu mücadeleye öncülük eden kuruluşlar olarak gerçekten takdire şayan bir konumda bulunuyorlar. Hak-İş sadece işçinin emekçinin hakkını aramakla kalmamış aynı zamanda bağrından çıkmış toplumun tüm meseleleriyle de yakından ilgilenmiş bir sendikadır.

İşsizlik sorunu

İşsizliğin yükseldiğinin farkındayız.Yeniden tek haneli rakamlara düşüreceğiz

"IMF kapısı bizim için kapandı"

Merkez Bankamızın döviz rezervi 100 milyar dolara yaklaştı. Bize IMF'yi tavsiye edenler var bizim için o kapı kapanmıştır.

Merkez'de Başkan değişikliği

Merkez Bankası Başkanlığındaki görev değişikliği nedeniyle birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değildir.Faiz politikasının nasıl şekillendiğini göreceksiniz.Faizi tek haneli rakamlara indirmeyi başaracağız.Merkez Bankası'nda tıkanıklık vardı bedelini Türkiye ödüyordu.Bundan sonra Merkez Bankası ekonomi programımıza çok daha güçlü destek verecektir.

Hükümet Sistemi Değişikliği

Milli İradeye saygı duyan herkes tartışmalardan uzak durmalı.Yeni Hükümet Sistemini baltalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz


YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
Unutulan taarruz silahlarından 'balta' VİDEO / 00:59

Unutulan taarruz silahlarından 'balta'

Kamil Çapçı Dünya & Politika Pazar 18:23, 17.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz