Dünya & PolitikaDürüstlüğe sığmayan bazı hareketler gördük

"Dürüstlüğe sığmayan bazı hareketler gördük"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs Konferansında Türkiye'nin iyi niyetli tutum sergilediğini belirtti.

İSMAİL ÇAĞILCI YENİ ŞAFAK, AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Dürüstlüğe sığmayan bazı hareketler gördük
"Dürüstlüğe sığmayan bazı hareketler gördük"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs Konferansında Türkiye'nin iyi niyetli tutum sergilediğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre'de devam eden Kıbrıs Konferansında Türkiye'nin iyi niyetli ve esnek bir tutum sergilediğini belirterek, "Ama bunun karşılık bulması lazım. Maalesef karşı taraftan bugüne kadar bu olumlu yaklaşımı göremedik. Başka kaygılar olabilir. Hatta dürüstlüğe sığmayan bazı belge sızdırma gibi hareketleri de gördük." dedi.

İsviçre’nin Crans Montana şehrinde devam eden Kıbrıs Konferansı’nda iki tarafın BM gözetiminde bir araya geldikleri toplantının ardından birinci masa toplantısına geçildi.

Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de katıldığı birinci masa toplantısı, beşli formatta yapılıyor. Konferansın sabahki oturumunda müzakerecilerin de eşlik ettiği liderler, güvenlik ve garantiler dışındaki tüm başlıklarda askıda bekleyen konuları ele aldı.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
İSMAİL ÇAĞILCI GZT Editörü

Mecra’nın editörlüğüyle meşgul. İslam dünyasında müspet ya da menfi hallerle öne çıkmış şahsiyetlere dair okuyor, çalışıyor. Fotoğraf ve malumatlarla da alakadar.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz