Dünya & PolitikaGençler asırlık çınarları örnek alıyor

Gençler asırlık çınarları örnek alıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen "Kuşaktan Kuşağa Selam" projesi kapsamında, yaşları 90'ın üzerinde olan evli çiftler ziyaret ediliyor. Kentteki yaşlı 35 çifti tespit eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 70 yıldır evli olan Tırak çiftinin gençlerle bir araya gelmesini sağladı.

HABER MERKEZİ AA 2 DAKİKADA OKUNUR
Gençler asırlık çınarları örnek alıyor
Mehmet Tırak (90) ve Halime Tırak (92) çifti ziyaret edildi.
AA

Mardin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen "Kuşaktan Kuşağa Selam" projesi kapsamında, yaşları 90'ın üzerinde olan evli çiftler ziyaret ediliyor. Kentteki yaşlı 35 çifti tespit eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 70 yıldır evli olan Tırak çiftinin gençlerle bir araya gelmesini sağladı.

BEĞEN

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "Kuşaktan Kuşağa Selam" projesi kapsamında, yaşları 90'ın üzerinde olan evli çiftler ziyaret ediliyor.

yaşı 90 üstü 35 çift tespit edildi

Yaşlı çiftlerle gençleri bir araya getirmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, kentte yaşları 90'ın üzerinde olan 35 çift tespit edildi.

Mehmet Tırak, gençlerle buluşmadan memnun kaldı.
Mehmet Tırak, gençlerle buluşmadan memnun kaldı.
AA

Proje kapsamında merkez Artuklu ilçesine bağlı Sultan Şehmus beldesinde yaşayan ve 70 yıldır evli olan Mehmet Tırak (90) ve Halime Tırak (92) çifti ziyaret edilerek, çiftin gençler bir araya gelmesi sağlandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Yıldız, projeyi, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli Vali Mustafa Yaman'ın talimatıyla hayata geçirdiklerini, projeyle "asırlık çiftler" ile genç nesli bir araya getirdiklerini söyledi.

  • "Yeni neslin yaşlı bireylerin deneyim ve tecrübelerinden faydalanmaları, aynı zamanda yaşlı bireylerin de kendilerini yalnız hissetmemeleri adına bu buluşmaları sağlıyoruz." diyen Yıldız, proje kapsamında 35 ailenin belirlendiğini, şu ana kadar gençlerle 10 aileyi ziyaret ettiklerini belirtti.

Asırlık çifte çiçek hediye edildi.
Asırlık çifte çiçek hediye edildi.
AA

Yıldız, şöyle konuştu:

"İlk buraya geldiğimizde inanamamıştı Halime teyze. 'Benim için mi geldiniz?' diye soruyordu. Çok mutlu oldular. Bizde aile ilişkileri çok güçlü. Yaşlarına rağmen halen üretkenler. Ziyarette kendi elleriyle yaptıkları kuru üzümü, bahçelerinden topladıkları cevizleri ikram ettiler. Genç nesil olarak onlarla daha çok bir araya gelmemiz, onların deneyimlerinden faydalanmamız gerekiyor."

Yeni nesil için örnek çift

Tırak çifti de gençlere dürüst ve imanlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

İleri yaşlarına rağmen halen 5 vakit namazlarını kaçırmadan kıldıklarını, evliliklerini sevgi ve dürüstlük üzerine kurduklarını söyleyen Tırak çifti, 9 çocuklarını bu şekilde büyüttüklerini belirtti.

Çift, gençlerle bol bol sohbet etti.
Çift, gençlerle bol bol sohbet etti.
AA

  • Mehmet Tırak, 20 yaşında evlendiğini, 12 çocuk sahibi olduklarını, 3 çocuklarını da kaybettiklerini aktararak, eşiyle 5'i kız 9 çocuğu büyütmenin sevincini yaşadıklarını anlattı.

"Çok şükür çocuklarımız var"

Evlilik hayatının güzel geçtiğini kaydeden Tırak, "Ben de memnunum, eşim de. Çok şükür çocuklarımız var. Bu yaşıma kadar doğruluk ve dürüstlükle geçimimi sağladım. Genç yıllarımda kazandığım emekler sonucunda 150 ceviz ağacı diktim. Halen ağaçlardan ürün alıyorum. Çocuklarım da ürün alıyor, eminim ilerde torunlarım da alacak." diye konuştu.

Halime Tırak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gençlerle güzel zaman geçirdiklerini belirten Tırak, ziyaret için Mardin Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Mardin gençliği hesabımızı bir hafta ele geçirdi: Çok da güzel oldu🤗😍 ‘İstanbul hesap bekler' diyerek bizi de düşünen Sn. Vali Mustafa Yaman’a, sürpriz canlı yayınlarıyla hop oturtup hop kaldıran @bbtzl ’ ya ve tüm enerjisiyle var olan @mbbgenclik ’ e biz de GZT olarak teşekkür ederiz. 👏🏻💓

GZT (@gzt)'in paylaştığı bir gönderi ()

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
Dışişleri duyurdu: Barış Pınarı Harekatı 2 yükleniyor VİDEO / 03:58

Dışişleri duyurdu: Barış Pınarı Harekatı 2 yükleniyor

Ahmet Zarifoğlu Dünya & Politika Çarşamba 12:49, 20.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz