Sokak röportajlarının açık unutulmuş mikrofona dönüştüğü o anlar

Sokak röportajlarında verilen birbirinden komik cevaplar.

Sokak röportajlarının açık unutulmuş mikrofona dönüştüğü o anlar

Artist ne arar la pazarda

Sokakta uzatılan mikrofana verilen birbirinden komik on cevap. Kimi anlamadığı konunun uzmanlığını yapıyor kimisi de uzmanları bile hayrete düşürecek enteresan cevaplar veriyor.

0. Rizeli olmayan genç

Bu seçkinin ilki olan röportajda genç bir çocuk muhabiri trollerken. Kendisine uzatılan mikrofona Rizeli olduğu söyleyen genç, Rize’den bahsedilmesi istendiğinde Kastamonulu olduğunu itiraf ediyor. 

0. Popüler kültür nedir

Popüler kültür hiç bu kadar popüler olmamıştı. Bu cevaptan sonra popüler kültür hakkında bildiklerinizi gözden geçirme ve benim zihnimde eksik olan yer tam olarak neresi acaba deme ihtiyacı hissedeceksiniz. 

0. Başörtüsü sorununu eyyorluyor

Bir zamanlar bu ülkenin kronik sorunlarından biri olan başörtüsü meselesinin nasıl eyyorlandığını (yorumlama) görünce, sorunun vehameti hakkında daha derin düşüncelere kapılabilirsiniz; çünkü ben böyle giyinirim, şu bayan öyle giyinir, başörtüsü meselesi kurban olduğum ya Rasülullah’tan gelebilir ama lakin öyle değildir. Bunun bir level üstü Süleyman Demirel’in sözlerinde gizli, ‘meseleleri mesele etmezsek ortada mesele kalmaz’  

0. Artist ne arar la pazarda

İkinci el oto pazarına giden bir muhabir pazardaki durum hakkında bilgi almak ister ve pazarda artış var mı diye sorar. Bunu pazarda artist var mı şeklinde anlayan karşı taraf, artist ne arar la pazarda diye lafa girer ve günlük konuşmada karşımızdaki kişi bizi yanlış anladığında sarıldığımız o cümleyi böylece armağan etmiş olur. 

0. Beyin göçüne farklı bir bakış

Eşleriyle anlaşamayan erkeklerin başka yerlere ya da illere yerleşme sebebinin ‘beyin göçü’ olduğunu biliyor muydunuz? Kelimeyi ilk anlamıyla düşünüp bir beyin göçünü böyle yorumlama hakkımız olabilir tabi ama ya mesele ülkemizden yurtdışına eğitim amaçlı yapılan seyahatleri kasdediyorsa…

0. Sizce mutluluğun formülü nedir

Bu videoda da kendisine sorulan genel bir soruyu aşırı kişileştiren biri var. Tabiki de herkese göre mutluluğun formülü çok farklı ama bu kişiye göre konu bayağı özel, bizi aşar. Biz yine de, ‘mutluluğun formülü çok açık, bir sen, bir ben, bir de çocuk’, diyen ablaya saygı duyalım. 

0. Bir sanayi sitesinin yıkımına önce tuvaletlerden başlanırsa

Yeme içme gibi en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan tuvalet hiç bu kadar sosyal bir sorun haline gelmemişti. Diğer videolarda insanalar sorulan sorulara ilk aklına gelen doğallıkta cevap veriyor ama burada işler biraz farklı çünkü bir belediye sanayi sitesini yıkacaktır bunun yıkımına tuvaletlerden başlar, bu başlangıç biraz da haklı olarak orada hayatlarını devam ettiren esnaf tarafından ağır bir dille eleştirilir. 

0. Bayanlara haksızlık yapıyor musunuz

Eşinizi hatırlamak için neler yapıyorsunuz? Sorusuna eve gittiğimiz zaman bütün paramızı onlara veriyoruz diyen bu adam belki komik gelebilir ama genel olarak erkelerin durumunu samimiyetle ortaya koyduğu için de tebriğe değer. Çiçek almamasına da verdiğimiz parayla kendisi alsın gibi fazla gerçekçi bir yorumda bulunuyor. 

0. Dedeye sahip çıkalım

Evi yanan yaşlı bir adama yardım çağrısında bulunan iyi yürekli komşu! Gerçi, böyle bir komşusu olan dedeye nasıl sahip çıkılabileceği meçhul. İnşallah bu çağrıya cevap verenler önce komşuyu dededen uzaklaştırarak işe başlamıştır.   

0. Araç muayenesi için çekilen çile

Bir araç muayenesi bu kadar zor olmamalıydı. Avrupa Birliği standartlarında istenen şartlar araç sahibini biraz sıkıntıya düşürmüş olmalı ki, daha kendisini doktora muayene ettiremezken araç için istene kriterler karşısında isyankar.