Beşiktaş-Lyon maçından kahreden penaltı detayı

Beşiktaş'ın Lyon'a penaltılarla mağlup olduğu karşılaşma sonunda siyah beyazlıların teknik direktörü Şenol Güneş, Tosic ve Mitrovic'e penaltı attırdığı için eleştirilmişti. Ancak gerçek mücadele sonrasında ortaya çıktı.

Beşiktaş-Lyon maçından kahreden penaltı detayı

Beşiktaş-Lyon maçından kahreden penaltı detayı

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş karşılaşmasında Lyon'a penaltılarla mağlup olmasının ardından herkes Tosic ve Mitrovic'in penaltı atmasını eleştiriyor.

İki defans oyuncusunun üst üste kaçırdığı penaltıların ardından Avrupa kupalarına veda eden siyah beyazlılarda konuyla ilgili bilinmeyenleri Şenol Güneş açıkladı. Maçtan sonra penaltılara çalışmadıklarını itiraf eden tecrübeli teknik adam, takımın penaltıcıları Oğuzhan Özyakup, Ricardo Quaresma ve Adriano'nun oyundan çıkması sonrasında penaltı atacak isimlerin değiştiğine işaret etti.

Bilindiği üzere ligde ve kupada penaltı atışlarında topun başına Cenk Tosun gelirken Oğuzhan Özyakup da takımın ikinci penaltıcısı konumunda. Ricardo Quaresma da bu isimlerin ardından geliyor.

Siyah beyazlılarda dün atılan penaltı atışlarında topun başına Babel, Cenk Tosun, Hutchinson, Tolgay Arslan, Talisca, Necip Uysal, Tosic ve Mitrovic gelmişti. Maç başındaki penaltı listesine göre siyah beyazlıların oyundan çıkan üç yıldızı (Oğuzhan Özyakup, Ricardo Quaresma, Adriano) maça devam etmiş olsaydı Tosic ve Mitrovic'e penaltı sırası gelmeyecekti.

Öte yandan Necip Uysal'ın penaltı atışları da düşünülerek Mitrovic'in yerine oyuna girebileceği ancak Şenol Güneş'in Oğuzhan'ın yorgunluğu ve defanstaki düzeni bozmamak için Oğuzhan'ı Necip'le değiştirdiği ifade edildi.