Hayali gerçek oldu: Ağaç adam Abul Bajander tedavi oldu

'Ağaç Adam' olarak bilinen Bangladeşli Abul Bajander, çok nadir görülen bir hastalık olan 'Epidermodysplasia Verruciformis' ile 16 yaşından beri mücadele ediyordu. Sonunda ameliyat olan genç vücudunda ki yumrulardan kurtuldu. İşte yeni görüntüsü...

Hayali gerçek oldu: Ağaç adam Abul Bajander tedavi oldu

'Ağaç Adam' olarak bilinen Bangladeşli Abul Bajander 16 yaşından beri mücadele ettiği dünyada çok nadir görülen bir hastalık olan 'Epidermodysplasia Verruciformis''den 12 yıl sonra kurtuldu. İşte ameliyattan sonra ki görüntüsü...

25 yaşındayken tıbbi yardım almak için Bangladeş'in başkenti Dakka'ya giden ağaç adam Abul Bajander 16 ameliyattan sonra vücudundaki yumrulardan kurtuldu...
Hastalığı yüzünden kişisel ihtiyaçlarını dahi kendi kendine karşılayamayan Abul Bajander'ın bu hastalığının sebebi ise; HPV'nin (Human Papilloma Virüs) şekil değiştirmesi.

Şu an tedavisi tamamlanmış olan 28 yaşındaki Bajander, "Ellerimi kullanmam çok zordu çünkü çok ağırlardı. Ellerimi hareket ettirmek için çok çaba sarfediyordum.

Çok nadir görülen bir hastalık olan 'Epidermodysplasia Verruciformis' ile 16 yaşından beri savaşan Bajander'ın tırnaklarındaki keratin maddesinin artması, vücudunun pek çok yerinde yayılan tümörlere ve siğillere neden oldu.

Epidermodysplasia Verruciformis tedavisi oldukça zor olan bir hastalık. Uzmanlar, Bajander'in 16 ameliyattan sonra tedavisi başarıyla sonuçlanan ilk hasta olduğunu açıkladı. Bajander'in doktoru Samanta Lal Sen, ellerden ve ayaklardan toplamda 5 kilo yumru çıkarıldığını ve şu an hastalığın tekrar etmesini engellemeye çalıştıklarını söyledi.


Ne demek bu telefonu değişmem: Telefonu arızalanınca aldığı mağazaya kamyonla girdi

Ne demek bu telefonu değişmem: Telefonu arızalanınca aldığı mağazaya kamyonla girdi

İzmit'te, arızalanan telefonunu aldığı mağazaya gidip görevlilerle tartışan kamyon şoförü E.T., kamyonunu işyerine sürdü. Araçtan atlayan E.T. yaralanırken, hasar gören mağazadaki çalışanlar büyük panik yaşadı.

İlk günkü gibi hala orijinal: Binaya hapsettiği otomobili 37 yıl sonra çıkarttı

İlk günkü gibi hala orijinal: Binaya hapsettiği otomobili 37 yıl sonra çıkarttı

1970 yılında Almanya'ya giden bir süre sonra kendine Ford Taunus marka otomobil alan Samsunlu gurbetçi 1979 yılında arabasını Samsun Vezirköprü'de ki apartmanın giriş katına bırakıp etrafını duvarlarla ördü. Otomobilini hiç kullanmayan gurbetçi binaya hapsettiği aracını 37 yıl sonra çıkarttı.