Haber AK Parti ve MHP'nin 'ittifak komisyonu' üyeleri belli oldu

AK Parti ve MHP'nin 'ittifak komisyonu' üyeleri belli oldu

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için AK Parti ile MHP'nin ittifak görüşmelerini sürdürecek olan komisyon üyeleri belirlendi.

ABDÜLKERİM ARSLAN AA 1 DAKİKADA OKUNUR
AK Parti ve MHP'nin 'ittifak komisyonu' üyeleri belli oldu AK Parti ve MHP'nin 'ittifak komisyonu' üyeleri belli oldu
AK Parti ve MHP'nin 'ittifak komisyonu' üyeleri belli oldu​

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için AK Parti ile MHP'nin ittifak görüşmelerini sürdürecek olan komisyon üyeleri belirlendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ittifak önerisiyle hayata geçirilen AK Parti-MHP ittifak komisyonunun üyeleri açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti'nin MHP ile yapacağı ittifak görüşmelerini TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile kendisinin yürüteceğini bildirdi.

AK Parti milletvekili TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop
AK Parti milletvekili TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop

MHP adına görüşmeleri yürütecek ekibin ise MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu'dan oluştuğu belirtilmişti.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak

Bahçeli ittifak önermişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "cumhur ittifakı" önermişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.

A ABDÜLKERİM ARSLAN GZT Editörü

GZT’de gündem editörü olarak çalışıyor. Daha çok dünyada yaşanan gelişmeleri takip ederek, uluslararası ilişkiler başlığı altındaki dikkat çeken konuları yakından inceliyor. Abdulkerim’e abdulkerim.arslan@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz