Antalya'daki hortum sonrası kıyıya 5 metre uzunluğunda balina vurdu

Antalya'da etkili olan yağış sonrası bazı ilçelerde büyük hasar oluşurken, 25 kişi hafif şekilde yaralandı. Kemer ilçesinde de vatandaşlar, sahilde 5 metre uzunluğunda ölü balina buldu.

Antalya'daki hortum sonrası kıyıya 5 metre uzunluğunda balina vurdu

ölü balina

Antalya'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ilçelerinde çok sayıda tarım arazisi ve seralar ile deniz kıyısındaki ev ve araçlarda büyük hasara yol açtı. Devrilen ağaçlar ve çatılardan kopan parçalar 25 kişinin hafif yaralanmasına neden oldu.

Kemer ilçesinde ise yaklaşık 5 metre uzunluğundaki ölü balinanın kıyıya vurduğu görüldü.

Antalya'nın Kemer ilçesinde sahilde 5 metre uzunluğunda ölü balina bulundu.

Antalya'nın Kemer ilçesinde sahilde 5 metre uzunluğunda ölü balina bulundu.

Kemer’in Çamyuva Mahallesi sahiline yaklaşık 25 metre mesafede 5 metre uzunluğunda ölü balina bulundu. Dün gece denizde başlayıp Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde etkili olan hortum ve fırtına nedeniyle kıyıya vurduğu tahmin edilen balina ölüsünü gören vatandaşlar sahile akın etti. Vatandaşlar ölü balinanın fotoğrafını çekerken, olayı jandarma ve belediye ekiplerine bildirdi.

Balinanın bulunduğu noktaya gelen jandarma ekipleri ise durumu Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi görevlilerine haber verdi.

Kalitesi dünyada ilk olan

Kalitesi dünyada ilk olan "Divle Obruk Peyniri" tek elden üretilecek

Karaman'ın Ayrancı ilçesinde üretilen ve "Türk rokforu" olarak nitelendirilen "Divle Obruk Peyniri"nin patent ve coğrafi işareti alındı. Belli bir standardın yakalanması için yapılacak mandırada tek elden üretilmesi planlanan peynir ile ilgili Prof. Dr. Ayhan Bilir "Fermantasyonla 5-6 ayda peynirimiz olgunlaşıp sofraya geliyor. Bu kalitede peynir dünyada yok" dedi.