Haber 16 Nisan sabahı dış basın referandum öncesi hangi başlıkları attı?

16 Nisan sabahı dış basın referandum öncesi hangi başlıkları attı?

Türkiye’de geçen yıl yapılan ve yüzde 51.4 ile kabul edilen anayasa değişikliği referandumu öncesi dünya basınında geniş yer bulmuştu.

SUAT YAHYAOĞLU DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
16 Nisan sabahı dış basın referandum öncesi hangi başlıkları attı? 16 Nisan sabahı dış basın referandum öncesi hangi başlıkları attı?
16 Nisan öncesi dış basınında referandum için atılan başlıklar

Türkiye’de geçen yıl yapılan ve yüzde 51.4 ile kabul edilen anayasa değişikliği referandumu öncesi dünya basınında geniş yer bulmuştu.

Türkiye’de geçen yıl yapılan anayasa değişikliği referandumu özellikle Fransız, Alman ve İngiliz medyasında geniş yer buldu. İşte dış basının gözünden 16 Nisan sabahı (referandum günü) atılan başlıklar.

0. Fransa - Liberation: Otokrasiden önceki son seçim
Fransa - Liberation: Otokrasiden önceki son seçim

Fransız Liberation gazetesi attığı başlıkla  Türkiye'de referandumda evet çıkması durumunda demokrasinin biteceğini ve  Erdoğan diktatörlüğünün geleceğini bildirdi.

0. İngiltere - BBC: Bölünmüş Türkiye geleceğini oyluyor
İngiltere  - BBC: Bölünmüş Türkiye geleceğini oyluyor

İngiliz medya kuruluşu BBC Türkiye'yi referandum öncesi bölünmüş göstererek referandumda evet gelmesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınırsız gücü olacağını aktardı.

0. Almanya - Bild: Türkiye'de referandum çatışması 3 ölü
Almanya - Bild: Türkiye'de referandum çatışması 3 ölü

Türkiye'deki referandum sürecinde bugün son gün olduğuna yer veren Bild gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almayı sürdürdü. Kampanya süreci boyunca Erdoğan'ı manşetlerine taşıyan gazete, 'Hayır' çağrısı yaptı ve  Türkiye'deki referandumun ölümlere neden olduğunu bildirdi.

0. Fransa- Le Figaro: Reformculuktan Sultanlı'ğa geçiş
Fransa- Le Figaro: Reformculuktan Sultanlı'ğa geçiş

Fransız Le Figaro gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı referandumda evet çıkması durumunda 'Sultan' olarak nitelendirdi.

0. İsviçre - Blick: Türkiye ya diktatörü seçecek yada demokrasiyi
İsviçre - Blick: Türkiye ya diktatörü seçecek yada demokrasiyi

İsviçre'nin Blick gazetesi referandumda evet çıkması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diktatörlüğünü ilan edeceğini bildirdi.

SUAT YAHYAOĞLU GZT Editörü

GZT’de Gündem editörü olarak görev yapıyor. GZT’de haftaiçi yayınlanan ‘Mesai Sonu’ programını hazırlayıp sunuyor. Türkiye’den ve dünyadan bulduğu ilginç haberlerle tanınıyor. Suat'a suat.yahyaoglu@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz