Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

Yüz binler Kudüs için sokakta... 7 Aralık'ta yaşanacak önemli gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, 4 başlıktan oluşan bültenimizi incelemeden güne başlamayın!

Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

​Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak

GZT Gündem ekibi olarak sizler için hazırladığımız güne başlamadan önceki bugünün programı 4 madde ile şöyle:

0. Yunanistan'a 65 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyaret

Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan Parlamentosu önündeki Meçhul Asker Anıtı'na çelenk bırakacak, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak, Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopulos ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirecek. Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Başbakanlık'ta görüşecek, ortak basın toplantısı düzenleyecek ve heyetler arası çalışma yemeğine iştirak edecek

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Pavlopoulos ve eşi Vlasia Pavlopoulos tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna resmi akşam yemeği verilecek.

0. UEFA Avrupa Ligi gruplarında son hafta maçları yapılacak

Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

C Grubu'nda Medipol Başakşehir, Portekiz'in Braga, I Grubu'nda da Atiker Konyaspor, aynı ülkeden Vitoria Guimaraes ile karşılaşacak. 

Guimaraes - Konyaspor karşılaşması Afonso Henriques Stadı'nda TSİ 23.05'te başlayacak. Karşılaşma Tivibu Spor 2'den naklen yayınlanacak. 

Başakşehir - Braga karşılaşması ise 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda saat 21.00'da başlayacak. Karşılaşma TRT 1'den naklen yayınlanacak.

0. Yüz binler Kudüs için sokakta

Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliği Kudüs’e taşıma kararına dünyadan tepki yağdı. Karara karşı yüz binlerce kişinin protesto gösterileri düzenleyeceği belirtiliyor. 

0. Para ve banka istatistikleri açıklanacak

Güne başlarken: 7 Aralık'ta neler olacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak. TÜİK, 2016 yılı kültür ekonomisi ile bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin kendi hesabına çalışanlara yönelik verileri açıklayacak.