Haberİran'da düşen jetle ilgili flaş iddia

İran'da düşen jetle ilgili flaş iddia

İran'da düşen jetle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kazada yaşamını yitiren kaptan pilot Melike Kuvvet'in ablası, "Bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana "Bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı" dediğini açıkladı.

HİKMET YALÇINKAYA AA 1 DAKİKADA OKUNUR
İran'da düşen jetle ilgili flaş iddia İran'da düşen jetle ilgili flaş iddia
İran'da düşen uçakla ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

İran'da düşen jetle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kazada yaşamını yitiren kaptan pilot Melike Kuvvet'in ablası, "Bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana "Bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı" dediğini açıkladı.

İran'da 11 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasıyla ilgili çarpıcı bir iddia geldi. Jet kazasında ölen kaptan pilot Melike Kuvvet'in ablası, "Bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana "Bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı." dedi.

Özel jetin kaptan pilotluğunu yapan Melike Kuvvet'in ablası İlknur Kuvvet Çelik, düşen uçakla ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Melike Kuvvet
Melike Kuvvet

FETÖ'nün kumpasına maruz kaldı

Özel jetin kaptan pilotu Melike Kuvvet'in ablası İlknur Kuvvet Çelik, kardeşinin TSK'da yüzbaşı rütbesiyle helikopter pilotluğu yaparken FETÖ'nün kumpasına maruz kaldığını ancak hukuk mücadelesini kazandığını belirtti.

'Abla bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı'

Abla İlknur Kuvvet, kardeşinin de yaşamını yitirdiği kazayla ilgili açıklamalarda bulundu. İlknur Kuvvet: "Melike bir hafta önce Konya'ya geldiğinde bana 'Abla bu uçak daha önce 3 kez havada arıza yaptı. Birincisi Paris'e giderken, iki kez de Trabzon'a giderken' dedi. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Yüzde yüz ihmal var. Uçakların bakımı yapılmıyordu ve hiç kimse ilgilenmiyordu. Kimse kusura bakmasın. Kendi çocukları da vefat etti. Onunla beraber 10 kişi daha vefat etti. Melike en son geldiğinde bana ne dedi biliyor musunuz, 'Abla ben bu uçakta uçmak istemiyorum'. Dedim ki 'Melike uçma, hatta sen burayı bırak' çünkü duyduğum şeyler çok hoş şeyler değildi ama ona rağmen uçma aşkıyla, görev aşkıyla devam etti." ifadelerini kullandı.

REKLAM
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HİKMET YALÇINKAYA GZT Editörü

GZT’de Gündem editörü olarak görev yapan Hikmet, GZT’de her hafta yayınlanan "Şehir Efsaneleri" programını hazırlayıp sunuyor. Model araba ve tesbih koleksiyonu yapan Hikmet'e, hikmet.yalcinkaya@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz