Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Trabzon Maçka'da PKK'lı hainlerin saldırısı sonrası Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü. Genç yaşında şehit düşen kahraman Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı, Türkiye’yi ağlattı.

Karadeniz'in yiğit evladı Eren Bülbül iyi ki varsın

Trabzon Maçka'da PKK'lı hainlerin saldırısı sonrası Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü. ​Genç yaşında şehit düşen kahraman Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı, Türkiye’yi ağlattı.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’lılar ile girilen çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit düştü.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada:

"Evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarınca yapılmış olabileceği ihtimaline binaen bahsi geçen ev civarında sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmakta iken terörist unsurlarınca yapılan hain saldırı sonucu yaralanan bir sivil vatandaşımız ile aynı saldırıda yaralanan bir güvenlik personelimiz (Jandarma Astsubay Kidemli Başçavuş) KTÜ Farabi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadet mertebesine erişmişlerdir" denildi.

16 yaşında şehit düşen Eren Bülbül'ün "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" şeklindeki Facebook mesajı yürek burktu. 16 yaşındaki Trabzon’da şehit düşen kahraman Eren Bülbül’ün bu paylaşımının ortaya çıkmasından sonra Twitter’da #ErenİyikiVarsın etiketiyle TT oldu.

Öte yandan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yaparken 6 ay önce Ankara’ya atandığı ancak bölgeyi iyi tanıması nedeniyle geçici görevle geçtiğimiz ay Trabzon İl Jandarma Komutanlığı emrine gönderildiği ve bölgede terör unsurlarına karşı çalışma yaptığı belirtildi.

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik

Evli ve 2 çocuk babası olan şehidin cenazesinin bugün Trabzon’daki törenin ardından memleketi Hatay’a gönderileceği öğrenildi.