Haber Macron'un 'Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık' sözlerine Rusya’dan yanıt

Macron'un 'Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık' sözlerine Rusya’dan yanıt

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayırdık' sözlerine Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan yanıt geldi.

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Macron'un 'Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık' sözlerine Rusya’dan yanıt Macron'un 'Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık' sözlerine Rusya’dan yanıt
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayırdık' sözlerine Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan yanıt geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" sözlerine yönelik Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan "Suriye'ye yönelik saldırının Rusya ve Türkiye'yi (birbirinden) ayırmadı" şeklinde yanıt geldi.

Sputnik’in haberine göre Peskov, Macron’un ifadelerine ilişkin "Moskova ve Ankara'nın görüşlerinin bir dizi konuda birbirinden farklılık gösterdiği kimse için sır değil. Fakat bu durum, görüş alışverişi yapmaya ya da görüşlerimizdeki bu farklılıkları tartışmaya devam etmemizi engellemiyor" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron (Reuters)
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron (Reuters)

Kremlin Sözcüsü sözlerine şu şekilde devam etti: "En önemlisiyse, bu farklılıklar, büyük ekonomik projeler ve diğer çeşitli projelerde işbirliğimizi pek çok açıdan geliştirmemize yansımıyor."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan da benzer bir açıklama gelmişti. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le ortak basın toplantısında Macron'un ifadelerini değerlendiren Çavuşoğlu, "Farklı düşüncelerimiz olabilir ama Rusya'yla ilişkilerimiz Macron'un sözleriyle bozulacak değil" demişti.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz